Para Kazanma Yolları

Youtube ile Para Kazanmak

Youtube ile internetten para kazanmak aslında çok basit ve kolay bir işlemdir. Sıradan internet kullanıcılarının bile yapabileceği bir kaç  işlem sonucu hiç beklemeden başlayabilirsiniz. Bu yazımızda internetten para kazandıran bir seçenek olarak gördüğümüz youtube ile para kazanma detaylarını açıklayacağız. Sizde bir Youtuber olmak ve bu şaşalı video dünyasına adım atmak için lütfen adım adım takip ediniz.

Youtube Nedir?

Youtube, google şirketi tarafından daha ilk çıktığı günlerde satın alınan bir video oynatma platformudur. Bir çok ülke de bulunan depolama alanları ile gün geçtikçe büyüyor ve var olan sistem hafızasını yenilemektedir. Sadece kullanıcı yayınlarına yer veren youtube, başarılı mühendisleri sayesinde her geçen gün kendini geliştirerek kullanıcılara daha iyi ve keyif alacakları bir platform sunma amacı ile çalışmaktadır. Her yaştan kullanıcıya açık olan bu platform sayesinde, ilginizi çekebilecek kategorilerde video izleyebildiğiniz gibi, kendi videolarınızı da yükleyerekte gelir elde etmek mümkündür.

Youtube ve Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube hesabınızda para kazanmak için öncelikle yapmanız gereken işlem, Youtube Adsense hesabı için başvuru yapmaktır. Youtube için Adsense hesap başvurusu çok basit ve çok kısa sürede onaylanan bir işlemdir. Başvuru için Google ‘a adsense yazarak ulaşabilirsiniz. Adsense başvurunuzu yaparken youtube hesabınıza yüklenmiş bir kaç video olması gereklidir. Bu adımları kolayca geçtikten sonra ilk yapmanız gereken adsense hesabınıza gerçek bilgiler girmeniz ve güncellemenizdir. Bilgiler güncel olmadığı taktirde google adsense ödemesi alamazsınız ve hesabınız kapatılabilir. Bu işlemlerden sonra youtube hesabımıza tekrar dönüyoruz ve youtube kullanıcı arayüzünde bulunan video yöneticisi sekmesine girerek daha önce yüklenmiş olan videolar için para kazanma seçeneğini aktif yapıyoruz. Ayrıca her yeni yükleyeceğimiz video için para kazanma seçeneğinin aktif olması gereklidir. Sorunsuz olarak buraya kadar geldiğinizi varsayıyoruz ve kazançlarınızı adsense hesabınız üzerinden takip etmeniz gerekeceğini belirtmek istiyoruz. Her ayın 10’undan sonra kazançları kullanıcı hesaplarına yansıtan adsense ile sizde hesap takibinizi bu süreye göre yapabilirsiniz ve istediğiniz zaman paranızı çekebilirsiniz.

Ne Kadar Kazanabilirsiniz

Bu doğrudan sizin içeriklerinizi popülerliği ile yakından alakalıdır. Çünkü trend olan içerikler daha fazla izlenme ve etkileşim alarak daha fazla abone vasıtasıyla çok daha geniş kitlelere ulaşabilir. Daha çok izlenme daha fazla kazanç demek anlamına geliyor. Her şeyden önce popüler olmuş bir youtuber olmak için yüksek sayılarda abone ve izlenme sayısı önemli. O nedenle herkesten farklı içerikler üreterek önce abone sayınızı sonra da izlenme oranınızı arttırmanız gerekir.

Yani 1 milyon izlenme sonrasında elinize ciddi miktarlardan bir para geçeceğini hayal edebilirsiniz. 1 milyon izlenmeye kaç para ödüyor diye net bir cevap vermemiz mümkün olmasa da eski youtube kazananlarının verdiği rakamlara göre gerçekten ciddi miktarlara ulaşabiliyor.

Zor gibi gözükse de aslında youtube ile para kazanmak çok kolaydır. Kazancını her zaman paylaşan tarafta olan google ile Youtube hesabınızda dikkat etmeniz gereken en önemli etken, bir sanatçıya ait telif hakkı bulunan video, klip gibi içerikler yüklememek ve yine başkasına ait bir videoyu youtube eklememektir. Aksi halde bir kaç telif hakkı ihlali sonrası youtube hesabınızı kapatabilir. Bu yüzden daha çok özgün videolar yüklemeniz yada var olan youtube videoları tekrar özgünleştirerek yüklemenizi öneririz. Google de bu konu hakkında arama yaparsanız daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında her türlü soru ve yardım için sorularınızı yorum olarak bize iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu