Para Kazanma Yolları

Tik Tok’tan Nasıl Para Kazanılır? +5 Yöntem

Tik Tok, 2016 yılında Byte Dance tarafından kullanıcıların müzikli kısa video paylaşma ve canlı yayın yapma imkânı tanıyan sosyal medya uygulamasıdır. Tik Tok ile para kazanmak oldukça zordur. Öncelikle insanları eğlendirmeniz gerekiyor. Popüler olma, kullanım süreniz, videolar, canlı yayınlar, izlenme süreleri ve diğer kullanıcılar tarafından verilen destekler gibi Tik Tok para kazanma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Malumunuz sosyal medyanın gücü her geçen gün artıyor. Sadece burası değil diğer tüm platformlar birbirinden benzersiz fırsatlar sunuyor. Kimisinin vakit öldürmek için kullandığı sosyal medya ve video paylaşımları kimileri için bir uğraş alanıdır, iş koludur. İkisini birlikte yapanlar ise hem eğlenip hem de kazanç sağlamaktadır. Önemli olan yaratıcı olmanız ve takipçi kitlenize kaliteli içerik sunmaktır.

Son zamanlarda ülkelerin Tik Tok uygulamasını yasaklama kararı almasına rağmen, ünlüler ve milyonlarca kullanıcı ilginç ve eğlenceli olduğu için uygulamayı kullanmayı tercih ediyor. Uygulamayı kullanmak oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey 15 saniyelik video çekmek ya da canlı yayın yapmaktır. Belki de diğer platformlara göre kazanması en kolay olanıdır. Uzun detaylı videolar çekmenize gerek kalmadan kısa ama ilgi çekici şeyler paylaşmanız yeterli olacaktır.

Bu uygulamayı indirip cihazına kuran her kullanıcı, para kazanacağını zannediyor. Emek vermeden ve insanları eğlendirmeden para kazanmanız mümkün değil. Dünyanın her yerinden kullanıma açık olan yayınlanan içeriklere diğer kullanıcılar hediye göndererek destek olurlar. Bu hediyeler gerçek para ödenerek alınır. Bir önemli bilgi daha verelim. Para kazanmaya başlamak için, 1.000 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Böylece para kazanma ve canlı yayın yapma hakkınız aktif hale gelir. Aldığınız hediyeleri gerçek paraya çevirebilirsiniz. Eğer bu sayıya ulaşmakta zorlanıyorsanız şimdiden sizde bir başka uzmana başvurmanız gerekebilir. Bakın daha ilk başlangıçta bile bir imkan doğmuş oldu.

Hediyeleri Elmasa Çevirerek Para Kazanma

Tik Tok’ta birçok hediye vardır. Bu hediyeleri almak için, hesabınızda gerçek para olması gerekiyor. Unicorn 5.000 jeton, görkemli şato 20.000 jeton, baklava 2 jeton, lale 200 jeton, çay 50 jeton, gül 1 jeton, öpücük 150 jeton, bravo 5 jeton, büyük aşk 25 jeton, konser 500 jeton vb.

Diğer kullanıcılar tarafından size birçok hediye gönderilebilir. Bu hediyeleri elmasa dönüştürüp, Tik Tok’a geri satarak gerçek para kazanabilirsiniz. Uygulama tarafından yapılan ödemeler, en fazla 15 gün içinde hesabınıza geçmiş olur. Örneğin: 5.000 jetonluk hediye 50 dolar, 29.999 jetonluk hediyeden 1.500 TL para kazanabilirsiniz.

Sponsorluk Ve Reklam

Bu aslında bir çok kişinin en çok tercih ettiği yöntemdir. Başta fenomenler olmak üzere yüksek takipçiye sahip ve izlenme sayıları yüksek olanlar bu yola başvurabilir. Sponsorluk anlaşması yaparak ya da reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Önemli markalar, popüler olan kullanıcılara ürünlerini vererek tanıtmalarını isterler. Markalar ürün, reklam ve sponsorluk anlaşması yapabilir.

Danışmanlık Hizmeti

Popüler bir hesabınız varsa, diğer kullanıcılara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Gün içinde yüz binlerce kişi Tik Tok’a üye oluyor. Amaçları da hemen popüler olup, para kazanmaktır. Bu durumda kullanıcılara içerik oluşturma, takipçi yükseltme, video çekme, beğeni ve yorum alma gibi bilgileri ücret karşılığında anlatabilirsiniz. Sonuçta sizinkisi iyi bir başarı örneği olduğundan yeni başlayanlara yol gösterebilirsiniz. Önemli gördüğünüz püf noktalarını not alarak sonradan soranlara anlatırken vurgulayabilirsiniz. Herkesin bir yöntemi olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla en çok kazanan yöntem en iyisidir.

Hesabınızı Satın

Tik Tok üzerinde içerikler oluşturarak popüler olmuş, olumlu beğeni ve yorum alan, etkileşim alan ve para kazanan bir hesaba ulaşabilirsiniz. Bu durumda hesabınızı gerçek paraya satabilirsiniz. Çünkü sıfırdan bir hesabı yükseltmek ve milyonlarca takipçi ve izlenmeye ulaşmak zaman alacağından kimileri hızlıca başlamak isteyebilir. Yukarıda saydığımız yöntemlerle büyüyen hesaplarınızı başkalarına sunabilirsiniz. Sırf bu işi yapan kişilerin olduğunu biliyoruz.

Tik Tok Ads

Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Tik Tok’ta da reklamlar bulunur. www.tiktok.com/business/tr/apps/tiktok sitesine giriş yaparak reklam videoları oluşturup para kazanabilirsiniz. Detaylı incelemesini ve nasıl yapıldığını bu sayfadaki yönergeleri okuyarak öğrenebilirsiniz.

Buna benzer ama farklı konsepte içerikler için Youtube ve alternatiflere bakabilirsiniz. Eğer burası sizin için karmaşık ya da yeterince tatmin edici gelmediyse onları deneyebilirsiniz. O da burası gibi video üzerine içerikler üretenler için bir seçenektir. Ama şunu belirtmemizde fayda var orası daha uzun ve gerçekten rekabetin daha fazla olduğu bir platformdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu