İş Fikirleri

Ticarete Atılmanın Yolları (Ticarete Atılmak)

Birçok kişi bir şekilde ticarete atılmanın yolları arasından birini seçerek hızlı bir şekilde ticarete atılmak ister. Ancak yapılan en büyük yanlışlardan birisi bilgisi olmadığı bir konuda ticarete atılmak ve sermayesini o alana yatırmaktır. Ticaret yaparak para kazanmak birçok iş fikirleri arasından en karlı olanı gibi görünse de kendi içinde avantajları ve dezavantajları vardır. Gelin birlikte ticarete atılmak istiyorum ne yapmalıyım diye düşünenler için bu sürece birlikte bakalım.

Herkesin hayatta yapabileceği işlerin olduğunu hep söylerim. Bu alanda öyle bir konu ki gerçekten yapabilir düzeyde olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olmaya çalışacağım. Elinde sermayesi, parası olan herkes aynı işte aynı başarıyı yakalayamaz. İşte bunun altında aslında birçok kişisel sır yatıyor.

Ticarete Atılmak

Öncelikle ticarete atılmak istediğinizden emin olduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Burada isteğinizi dürtüleyen ana sebebin ne olduğundan emin olmalısınız. Muhtemelen daha fazla para kazanmak temel amacınızdır. Herkesin aynı hedef için girişimde bulunduğunu düşünürsek sizi ticarete atılmak için diğerlerinden farklı kılan geçerli bir sebep değil. O halde kendinize ticarete atılmak için daha fazla sebep üretmelisiniz. Örneğin girişimci ve yenilikçi bir ruhunuzun olduğunu düşünün. İnsan ilişkilerinizin iyi düzeyde olduğunu, başkalarının ne istediğini doğru anladığınızı görün. Çünkü ticaretin temel prensibi bir şeyi başkasından ucuza alıp başkasına kar ederek satma tekniğine dayanıyor.

Ticaret saygı duyulması gereken bir savaş gibidir Ana strateji doğruysa yapılacak sayısız taktik hata bile başarıyı engelleyemez.

Robert Wood

Ticarete Nasıl Başlanır

Peki ama bilmediğiniz bir konu olan ticarete nasıl başlanır, nereden başlamak gerekir biraz onun üzerinde duralım. Henüz yolun başında olduğunuzu tahmin ediyorum. Daha doğrusu yola çıkmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Çünkü daha önce ticaret yapmış olsaydınız muhtemelen daha başka konular üzerinde araştırma yapacaktınız. O nedenle sıfırdan ticarete nasıl başlanır önce onu öğrenmeniz ve sonrasında diğer adımları yerine getirmeniz gerekiyor.

Ticarete atılmak için bizlere çok önemli birkaç maddeden oluşan temel ilkelere sahip olmamız gerekiyor. Eğer bunlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sizin için oldukça fayda sağlayabilir.

  • Sabırlı olmak. Çünkü yeni başladığınız ve oturması zaman alacak bu iş için sabır şart.
  • İş prensiplerine sahip olmak gerekir. Çünkü her şeyi zamanında ve doğru yaparak bir düzen oluşturmak
  • İkili insan ilişkilerinde iyi olmak gerekir. Müşteri odaklı çalışmalar ticaretin temel kurallarındandır.
  • Girişimci, yenilikçi düşünmelisiniz. Her şeyi takip edip talebe karşılık vermek gerekir.

Sıfırdan Ticarete Başlamak

Benim gözümde bu dört madde sıfırdan ticarete başlamak isteyenlerin taşıması gereken önemli konular. Daha önce de dediğimiz gibi sadece para, sermaye ile olacak bir başarı olsaydı etrafımızda tüccardan, tacirden geçilmezdi. Neden bazı insanların tacirlik, bazılarının başka işler yaptığını sanırım şimdi daha iyi anlıyorsunuz.

Ticaret diğer tüm işlerden daha fazla gelecekle ilgilidir; bitmeyen bir hesaplama süreci ileri görüşlülüğün pratiğidir.

Henry Luce
Peki ticaret nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?

Burada sizlere aslında ticarete atılmanın yolları arasından fikirler verecektik. Ancak konumuz biraz daha tavsiye niteliğinde geliştiği için ne ticareti yapabileceğinizi sonraki yazımıza ayırdık. Sonraki yazımızda sizlere ticarete nasıl başlanır, ne ticareti yapmalı gibi daha geniş konularda yer vermeye çalışacağız.  Sizde ona geçmeden önce sizler için hazırladığımız diğer içeriklerimize bakabilir ve henüz karar vermediyseniz benzersiz iş fikirleri arasından seçim yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben uzun yıllar birikmiş bir sermayemi bir şekilde ticarete girmek için harcadım. Her şeyi en iyi şekilde yapmaya özen gösterim. Bakalım nasıl geri dönüş alacağız ama bir şekilde başarmam gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu