İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri – Sıfırdan Başlayın

İş kurarak para kazanmaya başlamak için sermayesiz iş fikirleri arasından doğru olanı seçerek sıfırdan başlayarak büyüme şansınız olabilir. Ya da sermayesiz çıktığınız yolda kendi sermayenizi yaratabilmeniz için fırsatlar doğabilir. Bizde sermayesi olmayanlar ve sermayesiz ne iş yapabilirim araştıranlar için birkaç öneride bulunduk. Bu işler üzerine yoğunlaşarak birçoğunu aynı anda yaparak sermaye oluşturarak hayalinizdeki işe odaklanabilirsiniz.  Sürekli güncelleyeceğimiz bu sermayesiz iş fikirleri sizleri bekliyor.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Bildiğiniz üzere internet alemi sınırsız fırsata sahip genişlikte bir dünya. Öyle ki artık işlerimizin çoğunu internet üzerinden gerçekleştiriyoruz. Tek ihtiyacımız olan ise bir bilgisayar ya da cep telefonu ve internet bağlantısı. Bunların üzerine emeğinizi katarak konudaki adımları takip ederek gerçekten hem kazanç sağlayabilir hem de sermaye oluşturmaya başlayabilirsiniz. Açıkçası internet üzerinden yapılan bu sermayesiz işler her zaman yeni fırsatlara açıktır.

Günümüzde 62 milyon kişi internete cep telefonundan bile ulaşabiliyor. Bunu değerlendirmek için internetten para kazanma yolları arasından kendinize online bir iş modeli bulabilirsiniz.

Özel Sipariş Hediyelik Ürün

Çevrenizde ya da çeşitli platformlarda isme, kişiye özel hediyelik ürün siparişi alarak para kazanmayı hedefleyebilirsiniz. Burada tamamen sermayeniz olmadan başlayıp aldığınız ürün siparişine göre malzeme tedarik edip işi tamamlayabilirsiniz. Bu işte önemli olan sizin ne kadar yaratıcı olduğunuz ve insanlara farklı ne sunabileceğiniz. Çünkü zaten sınırsız sayıda klasik hediye seçeneği var. Önemli olan özel tasarım bir ürün ortaya koyarak imal etmek.

Stoksuz Satış Dropshipping

Yakın zamanda hayatımıza giren dropshipping stoğunuz olmadan size satış yapabilme imkanı vermektedir. Öyle ki elinizde, deponuzda hiçbir mal yoktur. Başkalarının aracılığıyla müşteri kitlenize sadece ürün satarak (sipariş alarak) aracı firmaya yönlendiriyorsunuz. Aradaki kar marjını sizin geliriniz oluyor. Bu model sermayesiz yapılabilecek işler arasında en popüleri olma yolunda ilerliyor. Özellikle yeni dijital dünyanın en popüler bu iş modeli hakkında dropshipping başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Bu konu daha çok kadınları ilgilendiriyor. Evde yapılabilecek çeşitli ürünlerin satışıyla geçim sağlayabilirsiniz. Başta hediyelik ürünler olmak üzere tasarımsal ve el becerisi isteyen işler ile çevrenizden başlayabilirsiniz. Ayrıca kozmetik ürünleri satışı ve onun üzerinden kar sağlamak bilindik bir model. Kermes gibi yerlerde de bunları pazarlayarak geniş kitlelere ulaşabileceğinizi hatırlatalım. Bayanlar için sermayesiz bir işe başlayarak büyütmek ve kendi hayatını geçindirmek sosyolojik olarakta oldukça önemli bir konu.

Bir Şeyler Kiralamaya Başlayın

Özellikle yurt dışında girişimcilerin bir çoğu sermaye yapmak için sahip oldukları bir şeyleri kiralayarak işe başlıyorlar. Sahip olduğunuz bir şey mi var? Ev, oda, araba, bisiklet, paten, makine… Bunları başkalarına kiralamaya başlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için size tek gerekli olan sesinizi duyurmanız için bir platform.

Eğer bir şeyler kiralama işi size farklı geldiyse bir birinden ilginç iş fikirleri olduğunu gördüğünüzde daha çok şaşıracaksınız.

Özel Ders Verebilirsiniz

Eğer bir alanda bir yeteneğe veya bilgiye sahipseniz bu alanda ihtiyaç duyanlar için özel dersler vererek küçük çaplı işinizi kurabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz demektir. Ders olarak okul dersleri, müzik, resim ya da bir müzik aleti olabilir. Bunlardan biri hakkında hemen özel ders verilir içerikli birer broşür basarak çevrenize dağıtmak ve gelecek olan telefonlara yanıt vermek. Çevrenizde gitar çalmak isteyen hevesli insanlar olabilir.

Daha çok üniversite öğrencileri için uygun olan  bu iş gibi üniversite öğrencilerinin para kazanabileceği diğer yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Fikirlerinizi Satın!

Eğer kuracak güzel bir iş fikriniz var ve gerçekten başarılı olacağına inanıyorsanız ancak hayata geçirmek için yeterli gücünüz yoksa bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Öyle ki sizin gibi sermayesiz iş fikirleri arayan milyonlarca insan olduğu gibi sermayesi olup ne iş yapabilirim diye araştıran ve yapılabilecek işler arayan insanlarda mevcut. Çeşitli platformlar bu tür girişimler için aracılık yapmakta. Fikrinizi başka bir yatırımcıya bir bedel karşılığında satabilirsiniz. Ya da gerçekten projenize güveniyorsanız bu konuda çeşitli destekler dahi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dropshipping kolay para kazanma yolu gibi görünse de çok fazla girip reklam paraları harcayıp batanlar var dikkat etmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu