Ne İş Yapabilirim ? © 2020. Tüm hakları saklıdır.

Ne İş Yapabilirim

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Para Kazanma Yolları
 4. »
 5. Satış Ortaklığı Veren Siteler 2024

Satış Ortaklığı Veren Siteler 2024

admin admin - - 16 dk okuma süresi
41 4

Satış ortaklığı siteleri; Ürün ve hizmet satmak isteyen satış ortaklarına, bünyesinde barındırdığı kazanç programlarına kendi istek ve özelliklerine göre katılmalarına imkan veren ağlardır. Satış ortağı veren siteler; bu yerlerdeki satış ortağı firmalara ya da ürünlere yaptıkları istatistik, reklam verme araçları, destek gibi kriterlerle pazarlama imkanı elde eder. Satış ortaklığı siteleri, ortağını pek çok külfetten kurtarır ve emeğinin karşılığını tam olarak almasına zemin hazırlar. Mesela; bir ürüne satış ortağı olmayı düşünüyorsunuz. Satış ortaklığı sitesindeki bu ürünün istatistiklerini, komisyon oranlarını, reklam vereceğiniz metaryalleri (banner, tanıtım yazısı gibi), ürün sahibine ulaşım bilgileri, satıştan öncesi ve sonrası için destek durumunu gibi pek çok satışlarınıza yardımcı olacak bilgileri elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığı veren sitelerin yukarıdaki özelliklerinin yanında sizin yaptığınız işi yasaya uygun olarak yürütmenizi sağlaması en büyük faydalarından biridir. Satış ortaklığı yapan sitelerden bir ürün sattınız diyelim. Bu üründen yasal vergi oranı genelde %10-20 arasıdır, fiyattan düşülür ve size net komisyon oranınız ödenir. Örneğin; 90 TL olan bir ürünü %50 komisyonla sattınız, yasal kesintiyi düşünce elinize 40-45 TL arası bir meblağ geçer. Kazandığınız toplam komisyonları banka hesabınıza güvenli bir şekilde alırsınız. Bu vergi oranını sizin adınıza devlete öder, sizi bu yükten de kurtarır. İnternetten yaptınız satışlarla ilgili Maliye yada benzeri yerlerle sıkıntıya düşerseniz, satış ortaklığı sitelerindeki vergi ödemeleriniz sizin en büyük referansınızdır. Satış ortaklığı siteleri ile işinizi yasal olarak yaparsınız, ayrıca vergi konusunda da başınız ağrımaz. Yeri gelmişken belirtelim; satış ortaklığı ile para kazanmak tamamen yasal bir çalışma şeklidir.

Hangi Satış Ortaklığı Siteleri ile Çalışmalıyım?

Satış ortaklığı ile para kazanmak için, bu yönde çalışmalar yapan sitelere katılmanızı önermekteyiz. Satış ortaklığı veren firmaların, bahsetmediğimiz daha pek çok faydası vardır. Satış ortaklığı sitelerinin faydalarını ayrıntılı olarak En Sağlam Türk Satış Ortaklığı Siteleri ayrıntılı olarak ele aldık, mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazıda ayrıca ödeme yapan ve güvenilir Türk satış ortaklığı sitelerini, üye olmak için gerekenler ve Türk satış ortaklığı sitelerinde hangi ürünleri öncelikle satmamız gerektiğine değindik.

satış ortaklığı ile para kazanma

Satış Ortaklığı Siteleri

Fiziksel Ürün Satış Ortaklığı Siteleri: Fiziksel üründen kastım kıyafet, ayakkabı, bilgisayar, saat vs. gibi elle tutulur ürünlerin satışına aracılık yaparak kar edebileceğiniz satış ortaklığı veren firmalardır. Komisyon oranları genellikle %2 – %20 arasında olmaktadır. Bunlardan en popüler olan bazılarına yer vermek gerekirse;

 • Reklamaction.com : Firma içerisinde Avon, Markofoni, Modanisa, Defacto, Mudo, Mediamarkt, Karaca, Koton, D&R, Sarar, Teknosa, İdefix gibi firmalara ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.
 • Gelirortaklari.com : Reklamaction ile aynı mantıkta çalışan ve bünyesinde bir çok firma bulunan ücretsiz üyelik ile çalışan kurum.
 • Gittigidiyor.com Her çeşit fiziksel ürüne satış ortağı olup satışı yapabileceğiniz Ebay’ın sahibi olduğu köklü ve güvenilir bir Türk satış ortaklığı sitesidir. (Gittigidiyor 10 Temmuz 2017 itibariyle üye alımını durdurmuştur.)
 • Medikalize.com.tr : Düzenli ödeme yapılan facebook ve instagram üzerinden de satış ortaklığı gerçekleştirebileceğiniz ücretsiz üye olabileceğiniz bir site.
 • Pamukkale Turizm (https://www.pamukkale.com.tr) : Pamukkale, yeni geliştirdiği satış ortaklığı modeli ile hizmetlerinin satışında aracılık etmeniz doğrultusunda %5 komisyon sunuyor. Size özel oluşturulan referans bağlantı aracılığıyla doğrudan ya da diğer siteler vasıtasıyla yapacağınız yönlendirmeler ile tamamlanan satın almalar sonrasında belirtilen komisyon kadar ödeme alırsınız.

Digital Ürün Siteleri: Dijital ürün olarak; e-kitap, e-hizmetler, online eğitimler, kurslar vb. ürünlerinin yer aldığı Türk affiliate sitelerdir. Komisyon oranları genellikle %10 – %80 arası değişmektedir.

 •  xticaret.com (Ağustos-Eylül 2018 aylarında site kapanmıştır.): 2009 yılında kurulan ve şuanda kayıtlı 88 bini geçen üyesi ile Türkiye’ nin ilk dijital satış ortaklığı sitesidir. Bünyesinde en çok dijital e-kitaplar bulunur. Her kategoriden e-kitap, online eğitim ve kurs satışı için satış ortağı olup para kazanabilirsiniz. Satış ortağı olarak %10-%70 arası komisyonla ürün satarak para kazanabilirsiniz. Siteye bir kerelik 20 TL ödeyerek üye olarak, istediğiniz kadar ürün ve hizmetin satışına aracılık edebilirsiniz. Site, bu ödeme için ciddi şekilde satış ortaklığı yapacak kişiler için almayı uygun gördük gibi bir gerekçe göstermektedir. Banka hesabınıza ödeme yapan, güvenilir bir satış ortaklığı sitesidir. Ayrıntılı bilgi ve üye olmak için siteye buradan ulaşabilirsiniz.
 • odaklipazar.com: Genellikle dijital ürünler olarak online kitap ve kurslar yer alır. Satışına aracılık ettiğiniz her dijital üründen komisyon olarak %30-%75 oranında para kazanabilirsiniz. Güvenilir bir altyapısı olan, banka hesabınıza ödeme yapan bir adrestir.
 • clickmerkez.com : Online eğitim ve seminerlerin satışının yapıldığı sitedir. Bu piyasada adından söz etmiş güvenilir bir kurumdur. Yüzde 75e varan komisyonla aracılığını yaptığınız dijital ürünlerden para kazanabilirsiniz.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Şimdiye kadar yerli firmalardan bahsettik. Bu işe asıl öncülük eden yabancı firmalara göz atacağız. Yazının devamında yabancı satış ortaklığı siteleri hakkında bilgi bulabileceksiniz.[/box]

Yabancı diliniz var yada yabancı içerikler üretebilirim diyorsanız tavsiyemiz; yabancı satış ortaklığı siteleri ile çalışmanızdır. Dünya geneli ingilizce ağırlıklı ürünler daha fazla olduğundan, ingilizce içerikler üretebiliyorsanız çok avantajlısınız affiliate marketing siteleri konusunda. Global dilinde affiliate marketing yabancı diliniz varsa size daha fazla fırsatlar sunacaktır. En basiti; yabancı siteler dolar bazlı ödeme yaparlar ve Türkçe içeriklere nazaran daha fazla kazanırsınız. Türkçe içeriklerle kazanan olmaz mı? Elbette var fakat dolar kuru malum belirtmek istedim. Eğer yabancı siteler ile çalışmayı düşünüyorsanız; En çok kazandıran yabancı ortaklar siteleri size çok fayda sağlayacaktır. Dünya genelinde satış ortakları tarafından en çok bilinen, kullanılan, güvenilir ve ödeme yapan yabancı sitelerin detaylı incelemesini yapalım.

Yabancı Satış Ortaklığı Siteleri

 1. Clickbank

Bünyesinde çoğunlukla e-kitaplar, e-eğitimler içeren dijital ürün platformudur. Satış ortağı milyonlara yaklaşan; 22 yaşında olan piyasanın köklü ve en sağlam sitelerin başında gelmektedir. Bundan 6 yıl öncesine kadar dünyanın yanı sıra, ülkemizde de satış ortakları arasında çok popüler olan clickbank; artık popülerliliğini yitirmektedir. Bunda en büyük sebepler; clickbanka sonradan eklenen çok kalitesiz ve iadesi artan dijital ürünlerin eklenmesi, Adwords (Google reklam verme platformu) tarafından clickbank ürünlerinin tanıtımının yasaklanmasıdır. Adwords ile bundan 5-6 yıl öncesinde reklam vererek hatırı sayılır para kazanan satış ortağı sayısı hayli fazladır. Günümüzde de clickbanktan halen para kazanılmaktadır; adwords harici yollarla para kazanan satış ortakları mevcuttur. Örneğin; blog yazarak para kazananlar, sosyal medya ile pazarlayanlar, e-mail ile pazarlayan ve benzer yöntemleri kullanarak para kazanmak clickbankta günümüzde de mümkündür.

Clickbank ile kazandığınız paranızı kolayca çek, banka havalesi ve payoneer (paypal benzeri online para transferi platformu) yoluyla almak mümkündür. Ödeme alt limiti 10 $ olan clickbankta, alt limiti profil ayarlarından siz de belirleyebilirsiniz. Clikbanka üyelik ücretsizdir, websiteniz olmasına da gerek yoktur. Fakat Clickbankta blog yazarak para kazanmak, kazançlı bir satış ortaklığı yöntemidir. Üyelik formuna buradan ulaşabilirsiniz. Clickbank hakkında daha detaylı yazılarımız olacak, takipte kalmanızı öneririz. Clickbank hesabımızdan geçmiş dönemlerde aldığımız örnek bir kazanç tablosu aşağıdadır:

2. Jvzoo

Genellikle yazılım ürünleri, digital e-kitap ve kursların olduğu son zamanlarda revaçta olan sitedir. Ödemelerini paypal üzerinden yapmaktadır. Kayıt olurken, web sitesi şartı yoktur, fakat e-mail onayı ve telefon doğrulaması yapmanız gereklidir. E-mailinize kayıt olurken verdiğiniz email adresinize doğrulama linkini tıklayarak, email doğrulaması yapabilirsiniz. Telefon doğrulaması içinse; verdiğiniz telefon numarası aranmakta ve telesekreterin söylediği (temel ingilizce yeterlidir) rakamları girerek hesabınızı aktifleştiriyorsunuz. Kayıt olmak ücretsizdir.

3. Amazon

Amazon; hemen hemen her kategoride ürün bulunduran, dünyanın en büyük perakende alışveriş sitesidir. Genelde fiziksel ürünlerin satışının yapıldığı bir platformdur. Dünyanın her yerinden sipariş alıp, bu ülkelerden satın alanlara ürünleri göndermektedir. Ülkemize de Amazon.com ürün göndermektedir. Kitaptan, elektronik aletlere, mobilyadan, giyime, mutfak eşyalarından, kişisel bakım ürünlerine kadar her türlü fiziksel ürünü Amazon.com sitesinde bulabilirsiniz. Satış ortağı olduğunuz ürünleri %4 – %10 komisyonla satabilirsiniz. Amazon, bilinen en eski online alışveriş sitesidir. Ödeme almada sıkıntı yaşamazsınız. Bilinen en güvenilir satış ortaklığı sitesidir desek yanlış söylemiş olmayız. Eğer ingilizceniz var ve fiziksel ürün pazarlamak niyetindeyseniz; amazon.com ilk tercihiniz olmalı. Dünya genelinde pek çok blogger, bloglarına Amazon’dan aldıkları linkleri ekleyerek amazondan para kazanmaktadırlar. Amazondan ödeme alt sınırı 100 $ olarak belirlenmiştir. Geçmişte çek ile ödeme alınırken, payoneer ile de ödeme alınabilmektedir. Amazona satış ortağı olmak için; ilgili sayfasına ulaşın ve Join Now for Free kısmından kayıt formunu doldurabilirsiniz.

4. Ebay

Ebay, aynı Amazon.com gibi dünyanın sayılı alışveriş sitelerinden biridir. Onlarca kategorideki binlerce ürünlere satış ortağı olarak komisyon kazanabilirsiniz. İngilizce içerikli siteleriniz varsa, ebaydan alacağınız link ve bannerları kullanarak affiliate marketing adına para kazanmanız mümükündür. 25$ minimum ödeme limitine ulaşınca paypal yada direkt depozit şeklinde ödemenizi alabilirsiniz. Kayıt olmak ücretsizdir.

5. Commission Junction (cj.com)

Commission Junction (cj.com), bilinen en eski affiliate ağlarından biridir. Otuzu aşkın kategoride, binlerce ürüne satış ortağı olabilirsiniz. Ödeme yapan ve güvenilir ağlarından biridir. 50$ havale alt ödeme limitine ulaşınca ödemenizi alabilirsiniz. Ödemelerinizi çek yada payoneer yoluyla tahsil edebilirsiniz.

en iyi satış ortaklığı siteleri

Hangi Yabancı Ortaklık Sitelerini Seçmeliyim?

Dünya genelinde en çok rağbet edilen, güvenilir ve ödeme yapan en iyi yabancı sitelerini listeledik. Bu affliate marketing sitelerine benzer irili ufaklı pek çok affiliate ağları vardır. Hangi en iyi yabancı firmaları seçmelisiniz, biraz da bundan bahsedelim.

Tercihiniz fiziksel ürünlere (giyim,elektronik eşya,kozmetik vb.) satış ortaklığı yaparak para kazanmak ise önerimiz; Amazon.com affiliate ağıdır. Amazonun dünya genelinde marka olarak bilinirliliği, ödeme ve destek konusunda sıkıntı yaşatmaması, ürün çeşitliliği açısından tercih sebebidir. Özellikle belirli ülkelerdeki amazon siteleri hariç ingilizce sitelerin çoğu amazondan para kazanmaktadırlar. Amazon sayesinde bloggerlar %4 – %10 komisyonlarda güzel kazançlar elde etmektedirler. Amazon satış ortaklığı hakkında nette pek çok yardımcı döküman da bulabilirsiniz.

Yüksek komisyonlu digital ürünlerin (e-kitaplar, e-kurslar gibi) satışına aracılık ederek komisyon kazanmak niyetindeyseniz önerimiz; clickbank.com sitesidir. %10 – % 75 civarı komisyon oranlarıyla dijital ürün satışı yapılan siteleri ile hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Clickbank, yukarıda konusunda bahsettiğimiz üzere özellikle ülkemizde en çok tercih edilen en iyi site olarak bilinmektedir. Ödeme almada ve destek konusunda sıkıntı yaşatmayan sitelerindendir. Clickbankta paranız kalmaz desek yeridir bir bakıma. Son zamanlar dijital ürün konusunda jvzoo.com sitesine yönelme var fakat clickbank hala satış ortaklarına para kazandırmaktadır.

İster yerli olsun ister yabancı para kazanmak amacıyla yukarıda bahsettiğimiz hususlarla ısrarla önermekteyiz. Güvenli ve ödeme yapan satış ortaklığı siteleri ile verdiğiniz emeğin tam karşılığını alırsınız. Satış ortaklığı veren siteler ile para kazanmak konularında aklınıza takılan kısımları yorumlarınızla sormaktan çekinmeyin.

İlgili Yazılar

4 Yorum

 1. Clickbank ile $ 125 Para Kazanma 2020 - -

  Evet arkadaşlar videodada gördüğünüz gibi 125 dolarlık kazanç
  var.Daha önceleri de satışlarım olmuştu eskiden.Ara
  vermiştim sonra devam etmeye karar verdim.Nasıl kazanç
  sağladığımı ücretli öğrenmek istiyorsan mesaj atabilirsin.Müsait bir zaman dönüş yapılacaktır.

  Sadece program kullanarak yaptığım kazançlar.Unutmuştum ara bir hesaplara bakıyordum .

  Geçen hafta 1 kişden upsell satış ile 125 dolar kazanmışım.Yaptığım
  yöntemi öğrenmek istiyorsan mail atabilirsin.

  1. Mehmet Celal KARANFİL - -

   Bende nasıl yaptığınızı ve kazandığınız öğrenmek istiyorum.Fakat benim hić İngilizcem yok.

  2. Mehmet Celal KARANFİL - -

   Yaptığınız yöntemi öğrenmek istiyorum.Selamkar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir