İş Fikirleri

Mesleğim Yok Diyenlerin Yapabileceği İşler

Eğer mesleğim yok iş kurmak ve para kazanmak istiyorum ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız sizin için bir kaç öneride bulunacağız. Bu işleri yapmak için bir üniversite okumanıza ya da meslek sahibi olmanıza gerek yok. Basit bir eğitimle bu işlerde kolaylıkla çalışabilirsiniz. Buyrun sizlere meslek olmadan ne iş yapılabilir önerileri.

Çağrı Merkezi Hizmetleri

Bu işi yapmanız için doğrudan bu mesleğin eğimini almanız gerekmez. Tabi daha iyi kariyer yapmak ve çalışıp yüksek kazançlar elde etmek için tecrübe iyi meslek bilgisi gerekli olsa da diksiyonunuza ve hitabet gücünüze, insanlarla iletişiminize güveniyorsanız basit meslek eğitimleri ile çağrı merkezi hizmetlerinde çalışabilirsiniz.

Özel Güvenlik Görevlisi

Artık hemen her işletme kendi güvenliğini sağlamak zorunda. Öyle ki özel güvenlik görevlileri de en az diğer güvenlik personelleri kadar çoğalmış durumda. Bu işi yapmak için doğrudan bir meslek sahibi olmanız gerekmez. Kurslarda aldığınız eğitimler sizler için yeterli olacaktır. Tabi öncelikle bu işi yapmak için gerekli eğitim ve sertifikalara sahip olmanız gerekir.

Kasiyerlik

Mesleği olmayıp çalışmak isteyenler için bir diğer alternatif iş önerimiz kasiyerlik. Ancak diğer işler gibi bunu da sakın ola vasıfsız bir iş olarak algılamayın. Sadece sonradan basit eğitimlerle yapabileceğiniz meslek ihtiyacı duyulmayan işlerden. Kasiyerlikte bir o kadar önemli görevler taşıdığından o işin sorumluluklarının farkında olmanız gerekiyor. Sonuçta size birileri parasını emanet ediyor.

Taksi ve Servis Şoförlüğü

Bizler için çok önemli görev üstlenip bizi zamanında gideceğimiz yere yetiştirmeye çalışan taksicilik mesleğini her zaman taktir etmişimdir. Taksicilik ve servis şoförlüğü yapmak için sadece iyi şoför olmak yetmez bir o kadar da sabırlı ve disiplinli olmanız gerekiyor. Ayrıca insan ilişkilerini de doğru yapmalısınız.

Kendi İşinizi Kurabilirsiniz

Daha önce de bir çok örneğini verdiğimiz iş kurma fikirleri arasından tercih yapabilirsiniz. Eğer elinizde yeterince sermaye ve bilgi varsa sıfırdan başlayarak işinizi kurabilirsiniz ve belkide kurduğunuz işiniz mesleğiniz olur. Bunun için yeni iş fikirleri konumuza göz atabilirsiniz. Böylelikle mesleğim yok ne iş yapabilirim diye düşünürken bir anda hem iş hemde meslek sahibi olma şansını yakalarsanız. Ya da henüz kararınızı vermediyseniz en kazançlı meslekler hakkında bir araştırma yaparak tercihte bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu