İş Fikirleri

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

Eğer sizde kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Burada kendi işini kurmak isteyenler için birkaç faydalı bilgi ve iş fikri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Çünkü günümüzde bir çok kişi para kazanmak istiyor, kendi işini kurmak istiyor ancak ne yapacağından emin değil. İşte kendi işimin patronu olmak istiyorum diyenler için dev rehber.

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

kendi işimi kurmak istiyorum

Her zaman güncelleyeceğimiz bu listemizde en çok tercih edilen kendi işini kurma fikirleri hakkında bilgi vereceğiz. Buradaki işlerden birini yapıp başlamak için bugün güzel bir gün olabilir. Doğru kararını ver ve kendi işinin patronu ol!

Cafe Dükkanı Açmak

Sanırım yapılabilecek en kolay ve eğlenceli iş kolu cafe açmak. Her zaman her yerde ilgi gören bir konsepte sahip çünkü. Sizde görmüşsünüzdür ki özellikle AVM’ler ve çevrelerinde cafeler tıklım tıklım insanlarla dolu. Öyle ki müşterilere sipariş yetiştirmekte bile zorlanıyorlar. Bu nedenledir ki kendi işini kurmak isteyenlerin ilk tercihleri genellikle cafe olmaktadır.

Kioks Tarzı Satış ve Meyve Suyu Standları

Yoğun bir şekilde sayısı artan ve bir o kadar da ilgi gören küçük standlarda satılan gıda ürünleri ciddi bir iş kapısına dönüşmüş durumda. En çok dondurma, meyve suyu, mısır, sandviç gibi ürünler tercih ediliyorken artık her ürünü bu konsepte uyarlamak mümkün hale geldi. Gerçekten de oldukça ilgi gören ve talep edilen ürünler sizler için iyi birer iş kapısı olabilir.

AVM’lerde Stand Açmak

Bu iş modeli bir öncekinde bahsettiğimizden farklı olmamakla birlikte daha profesyonel yönetilen bir markanın altında yer alarak hem avm’ye hemde markaya uygun kalitede ve konsepte çalışmayı esas alıyor. Yoğun alışveriş temposundan yorulanların beş dakika dinlenmek için dahi soluğu bu stantlarda aldığını görüyoruz.

Takı ve Aksesuar, Kadın Giyim

Gözlemlediğimiz kadarıyla hem kurması kolay hemde büyük sermayeler gerektirmeyen bir iş modeli olan takı ve aksesuar ile kadın giyim üzerine bir dükkan açmak sizi hızlı bir şekilde ileriye taşıyabilir. Neden mi çünkü bunlar kadınların en çok tercih ettiği fiyatının düşük olmasına rağmen kar marjının yüksek olduğu ürünlerin başında geliyor.

Kuru Temizleme Dükkanı

Eskiden sadece zengin semtlerinde karşımıza çıkan kuru temizleme dükkanları artık hemen her ilçede yer alıyor. Çünkü her şey gibi o sektörde değişti, gelişti. İnsanların gıda gibi temizlik konusunda da bakış açıları değişiyor. Bir çok kişi yoğun iş temposundan temizliğe yeterince zaman ayıramadığından dolayı kıyafet temizliği için bu yerleri tercih edenlerin sayısı arttı.

Oto ve Halı Yıkama

Söz konusu temizlik olunca sadece elbise değil ev temizliği ve en başta da halı temizliği geliyor. Eskiden beri süre gelen yıllık halı yıkama günleri yerini halı yıkamacıya göndermeye bırakmış durumda. Aynı bu şekilde uzun saatler süren araba temizliğini de oto yıkamacılar kapmış durumda. İş böyle olunca kendi işini kurmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi bu ikisi olabilir.

Bu yazımızda kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenler için düşük sermayeyle iş kurmak isteyenlere fikirler vermeye çalıştık. Sizin için en uygunu hangisini olacağını tabi ki siz daha iyi bilirsiniz. Bu iş modelleri herkesin bildiği işler ancak önemli olan doğru adımları, doğru yerlerde atmaktır. Eğer kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız sadece iş kurup para kazanmaktan çok daha fazlasını yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.  Bu kendi işini kurma fikirleri arasından size uygun olanı seçip en kısa zamanda para kazanmaya başlamanızı dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu