İş Fikirleri

Kendi Aracınızla Yapabileceğiniz İşler

Eğer atıl yani boşta bir aracınız varsa ya da kendinizin aktif olarak kullandığınız bir aracınız varsa onu değerlendirebilirsiniz. Çalışmak sadece iş kurmak büyük yatırımlar yapmak demek değildir. Bazen kendi aracımla ne iş yapabilirim ve para kazanabilirim diye düşünenlere denk gelirken aslında çokta kötü bir fikir olmadığını fark ediyoruz. Neden kendi aracım varken ve boşta duruyorken değerlendirmiyorum ki. İşte bugün de kendi aracınızla yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz işlere değinmeye çalışacağız.

Aracınızı Kiralayın

Bu en çok bilinen yöntemlerden birisidir. Aracınızı araç kiralama şirketlerine kiralayarak onlar da yasal prosedürleri halletmiş şekilde başkalarına kiralayarak aradan kazanç elde edebilirsiniz. Bu durumlarda aracınız kiralama şirketinin malı gibi olur ve başkasına kiralar. Hatta anlaşmanıza göre sigorta, bakım, onarım gibi giderleri de o firmalar karşılayabilir.

Arabanıza Reklam Almak

Bu pek çok kişi bilmese de yaygın kullanılan bir modeldir. Eğer aracınızla sık seyahat ediyorsanız aracınızın üzerine reklam alarak o markanın tanıtımına yardımcı olabilirsiniz. Genellikle şehir için toplu taşıma araçlarında ve taksilerde gördüğünüz bu model neden bireysel sürücüler içinde geçerli olmasın ki. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi sonra vereceğiz.

Kendi Aracınızla Özel Ders Verebilirsiniz

Eğer araba sürme yeteneğinize ve eğitim disiplininize güveniyorsanız kendi aracınızla başkalarına direksiyon dersi verebilirsiniz. Çünkü bazen ehliyet almak isteyen kişin daha fazla pratik yapması ve aracı tanıması gerekiyor. Sürücü kurslarının bu konuda yetersiz kaldığı durumlarda kendi aracınızla (lütfen trafiğe kapalı alanda) temel araç eğitimi verebilirsiniz.

Mevsimsel Ürünler Satmak

Eğer aracınız kasalı ya da arkası daha geniş bir araçsa mevsime göre ürünler tedarik edip satabilirsiniz. Örneğin yaz mevsiminde karpuz, kışın balık satarak para kazanabilirsiniz. Tarladan, halden ya da doğrudan üreticiden alıp doğrudan tüketiciye satmak olukça karlı olabilir. Bunun için kestane, patates, kiraz, ceviz gibi muhtelif ürünleri satabilirsiniz. Burada sadece dikkat etmeniz gereken sattığınız ürünün ömrünün kısa olmaması ve çabuk bozulmaması gerekiyor.

Bonus: Aracınızı Satıp Sermaye Yapabilirsiniz

Bu saydıklarımıza rağmen halen kendi aracımla ne iş yapabilirim diye karar vermediniz mi? O halde kendi aracınızı satarak başka iş fikirleri arasından seçim yaparak o işte kullanabilirsiniz. Çünkü tek sermayeniz aracınız olduğunu düşündüğümüzden dolayı onu değerlendirmeniz gerekir. Böyle durumlarda da daha akılcı karar vermeniz şart. Belki de zorluklara sahip olduğunuz aracınız geleceğiniz konusunda önemli rol oynayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu