Para Kazanma Yolları
Trend

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları bulunduğumuz bu teknoloji çağında internetin bizlere sunduğu inanılmaz bir nimet olarak karşımıza çıkıyor. Her şey internetten geçekleşirken para kazanma işleri de internete taşınmaya başladı bile. Eğer sizde internet aleminin büyülü dünyasında yer almak istiyorsanız internetten para kazanma yolları ile başlayabilirsiniz. Bazı işler uzmanlık gerektirirken bazıları herkesin yapabileceği sıradan işler olarak karşımıza çıkmakta. Kolaydan zora doğru bu alemde yapabileceğiniz internet üzerinden iş fikirleri önerilerimize bakalım.

Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternette giriş düzeyinde bilgiye sahip ama güzel bir okur ve yazar olan kişiler bunu fırsata çevirebilir. İnternet siteleri kendi sayfalarında yayınlamak üzere çeşitli makale ve içerikler üretmek için uğraşırlar. Tamda bu konuda sizlere ihtiyaç duyabilirler. Eğer kaleminize güveniyorsanız bu iş tam size göre. Yazdığınız makaleleri çeşitli platformlarda satarak para kazanabilirsiniz. En çok üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bu işte süreklilik sağlamanız durumda ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Hatta mesleği makale yazarı olanlar bile var. Günümüzde birçok gazetenin dahi kapanarak internet yayınına başladığına göre bu alanda ciddi bir ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Düşünsenize sizin için tek gerekli olan bir bilgisayar. Gerisi okuyarak, güncel kalarak bir konu hakkında yazmak.

İnternet Sitesi, Blog Kurmak ve Kazanmaya Başlamak

Eğer bir konuya ilgi duyuyor ve yukarıda belirttiğimiz şekilde iyi makale yazıyorsanız bu fikri seveceksiniz. Kendinize bir internet sitesi kurarak okuyucuların beğenisine sunup bir okuyucu kitlesi oluşturabilirsiniz. Doğrudan bir konu hakkında bilgi verme, bir hobi sitesi olabilir, kadınlara bilgi veren içerikler olabilir. Aklınıza hangi konuda geliyorsa bir internet sitesi kurabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Eminiz ki bir süre sonra yukarıda belirttiğimiz gibi sizde başka yazar arkadaşlarla birlikte çalışacaksınız. Kurduğunuz internet sitesi üzerinden para kazanma fikri uzun yıllardan beri var olmakla birlikte her geçen gün önemini de arttırıyor. Şimdiden yerinizi almanızda fayda olabilir.

Eğer hemen başlamak istiyorsanız ve  uzman olduğunuz alanda kendi blogunuzu kurup para kazanmak için web sitesi kurmak yazımızı okuyarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Fotoğraf Satarak Gelir Elde Etme

Çektiğiniz fotoğrafların sadece fotojenik olmasına dikkat ediyorsanız hata yapıyorsunuz. Yazdıklarımızı okuduktan sonra artık çektiğiniz fotoğrafların para edip etmeyeceğine dikkat edeceksiniz. Çünkü çektiğiniz stok fotoğrafları çeşitli platformlarda satarak para kazanabilirsiniz. Tatildeyken görüp çektiğiniz bir manzara resminin size para kazandıracağına ihtimal verir miydiniz?

Fotoğraf çekerek nasıl para kazanabilirsiniz kısaca değinelim: Çektiğiniz ve değerli bulduğunuz fotoğrafları bu iş için kurulmuş sitelere yükleyerek başkalarının beğenisine sunarsınız. İhtiyacı olanlar, internet site sahipler, dergiler, kitap yazarları, gazeteler vs sizin fotoğrafınıza telif ödeyerek alıp kullanırlar. Bu arada hatırlatalım o fotoğraf sizin hesabınızla ömür boyu orada kaldığı sürece para kazanabilirsiniz. Fotoğraflarınızı nerelerde satabileceğiniz konusunda bu alanda dünyaca ünlü iki site olan  iStockPhoto ve Shutterstock sizler için fotoğraflarınızı satacaktır.

Youtuber Olmayı Düşünür Müsünüz?

Youtuber’lar hayatımızda öyle bir yer aldılar ki artık gerçekten her platformda onları takip eder olduk. Acaba bugün ne paylaşmış, bugün ne denemiş, farklı bir şey var mı diye araştırırken vaktimiz sosyal medya ve video izleme sitelerinde geçiyor. Görünen o ki en etkili olanı da görsel iletişime dayanan Youtube üzerinden paylaşımlar yapanlar. Eğer sizde onlar gibi farklı içerikler ortaya koyabileceğinize inanıyorsanız internetten para kazanmak için çok şanslısınız. Çektiğiniz videoları Youtube üzerinden yayınlayarak bu platformun size sunduğu hizmet ile internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Hemen güzel çözünürlükte bir kamera ve mikrofon alarak yayın yapmaya başlayabilirsiniz. 3.2.1. Kayıt!

E-Ticaret ile İnternetten Satış Yapmak

Günümüzde ticaretin büyük kısmı eticaret üzerinden gerçekleşmekte. İnsanların bir çoğu evinden çıkmadan oluşturduğu siparişler ile satın almalar gerçekleştiriyor. Bu pazar her geçen gün büyüyor. Sizde bu alana yatırım yaparak kuracağınız bir e-ticaret platformu ile ya da mevcut marka olmuş e-ticaret siteleri üzerinden (N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol) satış yaparak tüm ülke ve dünyaya ulaşma şansı elde edersiniz. Bir lokasyona bağlı kalıp sadece o alana satış yapmak yerine müşteri kitlenizi kat ve kat arttırarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Ayrıca yeni bir stoksuz iş modeli olan dropshipping üzerinden de akıl almaz paralar kazanabileceğinizi hatırlatalım.

Kendi e-ticaret siteniz ya da mağazanız olmadan başkalarının ürünlerini satarak komisyon üzerinden gelir elde etmenize yarayan satış ortaklığı sistemi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Freelance Siteler Üzerinden Çalışmak

Freelance iş modeli sahip olduğunuz bir yeteneği başkalarına sunup tanıtarak onlardan iş alabilirsiniz. Aslında internetten para kazanma yolları arasında hepsini kapsayan bir iş modelidir. Bu serbest çalışan insanlar için iyi bir fırsat. Bu sayede en iyi yaptığınız şeyi her zaman yapma şansı elde edersiniz. Çünkü iş verenler işlerini o alanda en uzman olan kişiye vermek isterler. Ülkemizde en güzel örneğini bionluk.com internet sitesi sunmaktadır. Orada herkes en iyi yaptığı şeyi tanıtarak başka insanların işlerini yaparlar. Örneğinin kız arkadaşınız, eşiniz için bir doğum günü videosu mu hazırlatmak istiyorsunuz? Bu platformlardan daha önce örneklerini verdiği bilgilere göre bir uzman seçip yaptırabilirsiniz. Sizin de bu şekilde sizi öne çıkaran bir iş varsa kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Bu alanda dünyada söz sahibi freelance internet siteleri UpWork, Freelance.com, Fiverr ve Guru siteleridir.

Bunlar haricinde yine çeşitli yöntemlerle para kazanabileceğiniz bir çok uygulama ve araç mevcut. Onları sıralayarak sizlere faydalı olabilecek güzel bir liste hazırladık. Yukarıdakiler size bir iş, meslek devamlı bir uğraş olarak anlatıldı. Bunlar ise bu amaçla kullanabileceğiniz çeşitli araç ve platform yer almakta.

1- Oyna Kazan Bilgi Yarışması
Genel kültür bilgilerinizi paraya dönüştürmek isterseniz işte sizler için fırsat. Belirtilen saatlerde gireceğiniz online yarışmalarda soruları bilerek para kazanabilirsiniz. Onedio’nun bir uygulaması olan Oyna Kazan’dan kazanç sağlayabilirsiniz.

2- Hadi Bilgi Yarışması
Hadi de genel kültür bilgilerinizi paraya dönüştürebileceğiniz bir platform. Günün belirli saatlerinde gerçekleşen online yarışmalar sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Kriptograf
Sizlere verilen ipuçları ile istenilen kelimeyi bulmanızı isteyen bir para kazanma uygulamasıdır. Ayriyeten küçük ücretler vererek fazladan ipucu ve cevap hakkı alabilirsin.

4- Makale Satış Siteleri
Kaleminize güveniyorsanız bu iş tam da size göre. Yazdığınız makaleler ile gelir elde edebilirsiniz. Makale.net, icerik.net, iyimakale.com gibi platformlar bu işlere aracılık etmekte. Yazar başvurusu yaparak para kazanabilirsiniz.

5- Google Adsense
Hayatımızın bir parçası olan Google’dan para kazanabilirsiniz. Açtığınız web sitelerden Adsense onayı alarak reklam kazancı alabilirsiniz.

6- Bounty Anket Cevapla Para Kazan
Artık anket doldurarak da para kazanma mümkün. Bounty sayesinde aktif anketlere katılarak kazanç elde edebilirsiniz. Maksimum 15 20 dakika süren makaleleri doldurarak kolay bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

7- Udemy
Herhangi bir konuda uzmanlığınız var ise bunu kolaylıkla paraya çevirebilirsiniz. Uzmanlık alanınıza göre bilgilendirme videosu çekerek Udemy’e yükleyebilirsiniz. Kurs ücreti adı altında kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

8- Tosla
Aslına bakacak olursak Tosla, sanal cüzdan olarak hizmet vermektedir. Ancak Tosla, kullanıcılarına sunduğu en önemli hizmetlerden birisi olarak görev veyahut ilerlemeyi sağlayarak hediye kazanabilirsiniz. Steam ve Google Play hediye çeki olmak üzere buradan da kazanç elde edebilirsiniz.

9- Google Ödüllü Anketler
Google’ın sunmuş olduğu önemli gelir kaynaklarından birisidir. Size sorulan soruları cevaplayarak Google Play kredisi kazanabilirsiniz. Özellikle anket şirketleri her zaman bu tür girişimlere katkı sağlamıştır. Anket doldurarak daha bir çok kazanma modeli mevcut.

10- Yandex Toloka
Yandex Toloka sayesinde gezerek para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Yandex Toloka üzerinde yaşadığınız bölgedeki görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Görevler oldukça basit. Verilen adresin fotoğrafı çekme veya bilgi verme olarak görev seçenekleri ayrılmakta. Ayrıca dolar cinsinden kazanç vermektedir.

Sizlere internet üzerinden para kazanma konusunda yardımcı olacak 10 adet gelir elde edebileceğiniz platform hakkında bilgiler verdik. Bunlar kesin kazanacağınız anlamına gelmeyen yerlerdir. Kazanç miktarınız yine sizin gayret ve emeğinize bağlıdır. Daha çok öğrenciler için internetten faydalanabilecek yerlerdir. Yazımız sadece öneri niteliğinde olup deneyip kazanç elde edebilirsiniz. Ancak bunu ifade etmemiz gerekecek olursa bu platformlar ömürlük değil belli dönemlerde aktif olarak devam etmektedir. Ayriyeten değişen koşullarıda hesaba katarak bu platformları denemenizi öneririz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bende internet sitesi kurup internetten para kazanmak istiyorum. Ne üzerine internet sitesi kurmalıyım sizce

  2. Kendime internet sitesi kurmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Site kurmak için nerden başlayayım ve makale yazarı nasıl bulacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu