Para Kazanma Yolları

İkinci El Uygulamaları Üzerinden Para Kazanmak

Günümüz teknolojisinde artık her yerden rahat bir şekilde para kazanmak mümkün.. Nasıl mı? Bunu size tek tek anlatmaya çalışırsak çok bir uzun süre harcarız.. Ama üzülmeyin. Sırası gelince anlatacağız. Biz bugün size Koronavirüs döneminde insanlar evdeyken, dışarı çıkmadan, para kazanmak isteyen öğrenciler, farklı bir şekilde gelir sağlamak isteyen bireyler için ikinci el sitelerden yani e-ticaret sitelerinden bahsedeceğiz.

İkinci El Uygulamaları Nedir?

  İkinci el uygulamaları şu an birçok kişi tarafından kullanılmakta ve işe dönüştürülmektedir. Bu sistem evden çalışmak isteyen ev hanımları, okuyan öğrenciler için yeni bir kazanç kapısı, ek gelir elde etmek isteyen birçok bireyin yeni kazanç sistemi. Nedir bu ikinci el uygulamaları? İkinci el uygulamaları bir kişinin alıp giymediği, veya giyip sıkıldığı ürünleri uygulama üzerinden kendi fiyatını belirleyip sattığı bir sistemdir. Bu ürünler kıyafet olmak zorunda değil. İsterseniz bir fincan takımı, isterseniz çok vintage duran büyük annenizden kalan bir çömlek. Bu vintage ürünler e-ticaret sitelerinde oldukça önemli bir şekilde daha bakamadan satılıp alınıyor. İkinci el uygulamaları arasında Türkiye’de en çok talep gören, satışın bol olduğu en aktif uygulama Dolap’tır. Bunun yanı sıra bu uygulamalarla beraber Gardrops, ModaCruz, Zebramo uygulamaları da aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

İkinci El Uygulamaları Üzerinden Para Kazanmak Mümkün müdür?

 İkinci el uygulamaları üzerinden para kazanmak oldukça mümkün ve eğlencelidir. İkinci el uygulama sitelerinde ürün satışınızın fazla olması için uygulamaya yüklü bir şekilde önem vermeniz gerekmektedir. Yüklü bir şekilde demek istediğim. Kendinize bunun sizin bir işiniz olduğunu işlemeniz gerekmektedir. Ve bu iş için iyi bir mesai harcamaları, düzenli bir şekilde çalışmanız gerekmektedir. Düzensiz olan bu iş sisteminde çok sıkılabilir, işten uzaklaşma durumunuz olabilir. Bu gibi can sıkıcı durumlardan kaçınmak için çok düzenli ve tertipli bir şekilde kendinize yeni bir sistem üretmeniz gerekmektedir.

   Satışlarınızın bol olması için çok üzgünüm ama satacak bol bol ürününüzün olması gerekmektedir. Bol ürün bol satış demektir. Ne kadar ürün o kadar iyi kazanç demektir. Her gün en az on tane ürün yüklemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde alıcılarla olan konuşma şekliniz, tertibiniz de oldukça önemlidir. Alıcı satıcısını severse sürekli alışveriş yapmak isteyecektir. Makul teklifleri geri çevirmeyin!!! Makul teklifleri geri çevirmeyin eğer 50 TL’ lik bir ürüne 40 TL’lik bir teklif gelirse kabul etmeye çalışın veyahut yeni teklif gönderin 45 TL gibi.. Alıcının gözünde şunu göstermeye çalışın fiyat önemli değil. Anlaşalım güzel bir alışveriş çıkaralım.

İkinci El Uygulamaları Üzerinden Nasıl Satış Yapıp, Para Kazanabilirim?

İkinci el  uygulamaları üzerinden satış yapmanız için öncelikle ürünlerinizi ayırmanız gerekmektedir. Ürünlerinizi ayırdıktan sonra ürünlerinizi güzel bir şekilde fotoğraflayın. Ürünü güzel çekilmiş olan bir fotoğraf çok daha iyi göze çarpar. Ve hemen alınmak ister. Ürünlerinizde kesinlikle filtre kullanmayın. Filtrelenmiş bir ürünle orijinal ürün arasında dağlar kadar fark vardır. Ürünün orijinalliğine önem verin. Ve fotoğrafta sadeliğe ve ışığa oldukça önem verin. Arka planlarınızı her daim beyaz tutmaya çalışın. Sadece ürün göze çarpsın. Ürünlerin fotoğrafını çektikten sonra bütün ürünleri bütün uygulamalara gönderin.  Ve bol bol ürün yüklemeye çalışın evde giyilmeyenler, annenizde babanızda giyilmeyenler, kardeşlerinizde giyilmeyenler evde her şeyi değerlendirin. Hem eğlenceli bir vakit geçireceksiniz. Hem de oldukça doyum sağlayacaksınız. Severek yapacağınız bir işiniz olacak . Eğer ürünüm yok diyorsanız ise de bit pazarlarına gidip ucuz ucuz ürünleri değerlendirebilirsiniz. İyi bir pazarlama yeteneğiniz varsa şansınız biraz daha artıyor. Ürünler baktınız ki satılıyor. Hem mutlu olacaksınız. Hem de yeni bir kazanç kapısının gerçekten açık olduğunu fark edeceksiniz…

Sadece bir şeyler satarak değil genel olarak mobil ya da bilgisayar üzerinden para kazandıran uygulamalar listesine göz atarak farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

İkinci El Uygulamalarını Kimler Kullanabilir?

İkinci el uygulamalarını 7’den 70’e herkes kullanabilir. Evde oturan evden çalışmak isteyen ev hanımları, okuyan kendisine birikim yapmak isteyen öğrenciler, giymediklerini değerlendirmek isteyen herkes bu uygulamaları kullanabilir. 

İkinci El Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde kullanabileceğimiz bir çok ikinci el uygulama sitesi vardır. Bazıları gelişmekte olup, bazıları kendini geliştirmiş kendilerinde oldukça yeni değerler katmakta ve kullanıcılarının daha iyi bir sistemde çalışmaları için iyi bir şekilde çalışmaktadır. Biz bugün size şu an Türkiye’de en çok ses getiren ikinci el uygulamaları listeleyeceğiz:

  • Dolap
  • Letgo
  • Sahibinden
  • Gardrops
  • Modacruz
  • Bebecruz
  • Zebramo
  • Dekopasaj
  • Sahaf

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu