Bayilik

Damacana Su Bayiliği ve Evlere Su Servisi

Su bayiliği gerçekten kazancı yüksek bir sektördür. Suculuğun en büyük avantajı raf ömrünün çok uzun olmasıdır. Yani bunun için soğutucuya veya herhangi bir koruyucuya ihtiyaç duyulmaz. Birde su bayiliklerinde yol ve cadde üstünde dukanın olması şartı yoktur.

Herhangi bir depo tarzı bir yerde evlere su götürüp getirebilmenizde mümkündür. Bu sayede pahalı kira ödemek yerine daha makûl bir yer tutabilirsiniz. Bu yönüyledir gerçekten büyük avantaj sağlıyor. Zaten bizim tavsiye edeceğimiz de depo usulü olacaktır.

Apartman altında küçük bir depo yaparak ilk zamanlar buradan idare, edip daha sonra küçük bir oda yapıp buradan internet veya evlere bıraktığınız telefon numaralarınızla servisinizi yapabilirsiniz.

Evlere Servis Nasıl Yapılır?

Az bir bütçeyle reklamınızı yapmak istiyorsanız önce kendinize satış yapacağınız mıntıkayı belirlemelisiniz. Sonra reklam amaçlı uygun fiyata bastırdığınız broşürlerinizi o mıntıkanın kapılarına bırakın. Genelde sezon sonları yani eylül, ekim gibi su satışları artar, bu nedenle sucular isteklere yetişemeyebilirler.

Bunu bir fırsat bilip bu ayları takip etmelisiniz. Çünkü su gecikmelerinden dolayı yeni sucu arayışları yine bu aylarda daha çok olacaktır. Deponuzdaki suları varsa kapalı kamyonetinizle yoksa motorunuzla hızlı bir şekilde teslimat yapabilirsiniz.

Su Bayiliği Nasıl Kurulur?

Su bayiliği açarken telefona bakmak ve evlere servis yapmak üzere iki personele ihtiyacınız vardır. Telefona bakan kişinin insan ilişkileri kuvvetli biri olması müşteri çekmenizi kolaylaştıracaktır. Bunun dışında su bayisinden damacana alabilmek için bir kamyonete ihtiyacınız olacak. Bundan dolayı en az 25bin tl nizin olması gerekiyor.

Yalnız damacana su satışınızın sayısı fazla olursa bayilik suyu kendisi sizin deponuza getirecektir. İlk zamanlar kamyonet almak istemezseniz bu şekilde motorlarda idare edebilirsiniz. Başka ihtiyaç olarak telefon, masa ve bilgisayar ihtiyacınız olacaktır.

Bayilik sizden ek bir ücret talep etmez, yalnız ilk etapta en az 100, 200 bidon damacana almanızı isteyebilir. Bu nedenle 6bin tl gibi bir bütçeniz olmalıdır. Eğer yeriniz iyiyse ve hazır müşteriniz varsa 1 ay gibi kısa surede bu parayı geri kazanırsınız. Özellikle site ve çevresinde bir yerdeyseniz suyun fiyatı daha yüksek olacağı için kârınız da katlanacaktır. Burada da elektrik, su, doğalgaz gibi açılış belgeleri gerekmektedir.

Ücretsiz Su Bayiliği Açmak İçin Ne Yapabiliriz?

Ben hiç para işine giremem sadece damacana su satabilirim diyorsanız. Kobi Line veya KOSGEB gibi kuruluşlara başvurarak yapmak istediğiniz işi anlatmalısınız. Burada önemli olan sizden dükkân metre karesini isteyecekler ve ona göre bütçe ayıracaklardır.

Bu şekilde işiniz onaylanırsa devlet destekli iş yeri sahibi de olabilirsiniz. Size tavsiye edebileceğimiz; müşteriniz daima kaliteye önem vereceği için marka olan su bayileriyle çalışmalısınız.

Hem tecrübenin size de kazandırdıkları olacaktır. Ve özellikle sağlık açısından tercih edilen cam damacana işinede girmelisiniz. Cam damacanaların fiyatı diğerlerine göre daha yüksek satılmakta olduğu için kâr elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu