Bayilik

Çiğ Köfte Bayilik Sistemi

Çiğ köfte bayilik iş kurmak isteyen herkesin neredeyse ilk düşüncesidir. Çünkü neredeyse herkesin yediği, evlerin vazgeçilmezi halini alan çiğ köfte, birçok bayiliklerin hemen hemen her mahallede olması sebebiyle artık çok kolay bulunabilen bir ürün haline geldi. Hızlı ve lezzetli bir atıştırmalık veya öğün olarak oldukça fazla tercih ediliyor. Çiğ köfte işi kurma bütçesi az olması nedeniyle de küçük yatırımcıların öncelikli hedefi durumunda.

Çiğ köfte hem insanlara besin ve yiyecek olurken, hem de kişilere istihdam sağlayacak iş sektörleri arasında yer alıyor. Ait olduğu topraklar genel olarak Şanlıurfa veya Gaziantep olarak bilinse de her bölgenin kendine özgü yapılışı vardır. Her ne kadar öyle olsa da çok fazla talep doğurduğu için artık ülkemizin herhangi bir yerinde bile bulmak mümkündür.

Hatta aynı mahallede birden fazla çiğ köfteci dükkânı vardır. Bunları birbirinden ayıran kalite ve güler yüzlü olup olmadıklarıdır. Çünkü güleryüz gösterilmeyen dükkâna birçok kişi ilk ve son defa girer. Bu genel bir iş tecrübesi olarak aklınızda tutmanızda fayda var.

Çiğ Köfte Bayilik Kazancı Nasıl?

Çiğ köftenin kalabalık yerleri sevmesi işinizi kolaylaştırıyor aslında. Özellikle iş yerlerine veya okula yakın yerler tercih ettiğinizde size çok fazla kazanç sağlayacaktır. Ucuz ve ulaşımı kolay olması nedeniyle hiç ölmeyecek mesleklerdendir.

Burada size düşen görev güler yüzünüz ve müşteriyle olan diyaloğunuz olacaktır. İnsan ilişkileriniz kuvvetli olduğunda ve kaliteli bir ürün verdiğinizde akla gelen ilk isim siz olmalısınız.

Yorulmadan sadece dükkânda dürüm hazırlamaktan ibaret olan çiğ köftecilik mesleği size ayda yeterince kazanç kazanç sağlayacaktır. Önemli olan doğru kişilere ulaşarak satış yapmak. En önemlisi yeter ki siz müşterilerinize karşı samimi ve içten davranın, gerisi gelecektir.

Çiğ Köfte Bayilik Nasıl Kurulur?

İlk zamanlar küçük bir çiğ köfteci açmak istiyorsanız az bir maliyetle bunu açmanız mümkün olacaktır. Bayiliğe gitmeden önce iyi bir yerde küçük bir dükkân bulmanız gerekiyor. Bayiliğe gittiğinizde gereken şartları size bildirdikten sonra o dükkâna uygun olup olmadığına dair bakmaya geliyorlar.

Onay verildikten sonra sizden dükkânınıza göre az bir ücret talep ediyorlar.  Ama zaten size sonradan dükkân için bazı erzak veya reklam için afiş verdikleri için verdiğiniz parayı malzeme olarak geri alıyorsunuz diyebiliriz. Ayrıca iyi bir yere dükkân açtıysanız verdiğiniz parayı 1 ay içinde geri kazanmanızda mümkün olacaktır.

Çiğ Köfte En Çok Nerelerde Satılır?

En çok kalabalık olan yerlerde tercih edilir. İş yerlerine yakın yerlerde ve gençlerinde çok tercih etmesi sebebiyle okullara yakın yerlerde olursa ilk zamanlar müşteri aramanıza gerek bile kalmayabilir. 7’ den 70’ e herkesin tercih ettiği bu yiyecek bu yönüylede hiç ölmeyecek bir meslektir. Bunun dışında eğer müşterinizle aranızı iyi tutarsanız başka kişilerinde size gelmesini sağlarsınız. Reklam için magnetleriniz ve broşürünüz mutlaka olmalı. Bunları her müşterinizin poşetine koyarak evlere servis işinide yavaştan başlatmış olursunuz.

İlk zamanlar sadece 1 personel ve motosikletle evlere servisiniz çok kolay olacaktır. Daha sonra işi büyütmek istediğinizde bayilikten onay alarak ek ürün satışı yapabilir ve evlere serviste personel sayısını çoğaltabilirsiniz. Çünkü sürekli evlere servisin daha da yaygınlaşarak yoğun rekabetin oluştuğunu görüyoruz.

Çiğ Köfte Bayilik Veren Firmalar

Genel olarak birçok firma bayilik veriyor. Yalnız bunların içerikleri farklı olabiliyor. Size tavsiyemiz müşteri memnuniyeti ve tercihte diğerlerinden farklı olması açısından helal sertifika veren firmayı tercih etmeli ve yan ürün satışına izin veren firmayla işe başlamanız olacaktır.

Çiğ Köfte Markaları

Adını bilmediğimiz o kadar çok çiğ köfte markaları mevcut ki bir çoğunu ilk defa duyabilirsiniz. Genel tat olarak birbirine çok yakın olsa da içersindeki küçük lezzet farklılıkları onu bir adım öne çıkarabilir. Özellikle helal sertifika olması hem Müslüman kimliğine sahip çıkanların hem de temiz olduğunu düşünenlerin ilk tercihi olacaktır. Ayrıca etli etsiz ayrımından dolayı sağlık açısından güvenilen çiğ köfte markaları her zaman popüler olmaya devam edecektir. Bayilik veren bazı firma isimlerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Adıyaman çiğköftecisi
 • Oses çiğköfte
 • Komagene
 • Tatlıses çiğköfte
 • Hacı Alioğlu
 • Kâhta
 • İkram
 • Doping
 • Ömer usta
 • İstanbul
 • Taksim
 • Battal bey
 • Köfteci Sait
 • Serince

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu