İş Kurmak

Çamaşırhane Açmak

Çamaşırhane açma fikri aslında bir kuru temizleme dükkanından çok daha farklı bir iş türü olarak karşımıza çıkmakta. Sadece sokak arasında insanların ceketini, elbiselerini amaçlayan bir tarzdır. Oysa çamaşırhane insanların özellikle işletmelerin temizlemek zorunda oldukları çok sayıda ürününü temizlemeleri için tercih edecekleri bir yerdir. Örneğin okulların, hastanelerin, yurtların gibi yerlerin tercih edeceği çamaşırhanelerde büyük çamaşır yıkama makinelerinde ürünlerini yıkatma işine dayanır. Bu sayede hem devamlı bir iş hem de yüksek kazançlar yakalayabilirsiniz.

Bu işi kurmak için yani çamaşırhane dükkanı açmanız için gerekli çok fazla şey yok aslında. Kabaca saymak gerekirse;
1-Geniş bir dükkan.
2-Kaliteli sanayi tipi dediğimiz yani yüksek kilolarda yıkama özelliğine sahip çamaşır makineleri.
3- onları kurutmak için bir alan ya da kurutma makineleri.
4-Tabi tüm bunları organize edecek çalışan ki bunu sizde yapabilirsiniz.
5-Taşıma müşteriden alma ve teslim etme gibi amaçlar için bir araç.
Bunlarla başlayarak işinizi kurabilirsiniz ve üstesinden gelip yeni müşteriler bulursanız işinizi büyütmeye hazırlanabilirsiniz. İş yerinizin geniş olması, iyi bir havalandırmaya sahip olması size avantaj sağlayacaktır.

Çamaşırhane İçin Nerden Müşteri Bulabilirsiniz

Çamaşırhane açmak iyi bir fikir. Üstte saydığımız gereklilikleri de yerine getirdiniz. Ancak yıkamak için yüklü miktarda ve sürekli olabilecek kirli çamaşırlara ihtiyacınız var. Bunları başta Oteller, hastahaneler, okullar, yurtlar gibi toplu konaklama hizmeti veren yerlerden görüşerek temin edebilirsiniz. Çünkü bu yerler sık kirlenen ve yatak örtüsü değiştiren yerler olduğundan sürekli sizlere iş verebilirler. Ayrıca bunların dışında insanlarda haftalık çamaşır yıkamak için çamaşırhaneleri tercih etmeye başlayabilirler. Sadece kıyafet olarak düşünmeyin. Perde, yorgan yastık gibi ürünlerde sık yıkanan ve temizlik gerektiren ürünlerdir. Evde yıkamak ve kurutmakla uğraşmak istemeyenler için iyi bir tercih olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu