Ne İş Yapabilirim ? © 2020. Tüm hakları saklıdır.

Ne İş Yapabilirim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. 2024’te Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri

2024’te Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri

admin admin - - 6 dk okuma süresi
39 0

Çalışma sektörüne atılmak isteyen fakat daha başlamadan gözü korkanlardan mısınız? Sizler için ilk işlerinde başarılı olabileceği, basit fakat doğru adımlar izlenirse etkili bir iş olabilecek bazı kategoriler sundum. Geri kalan ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

Basit İş Fikirleri

1.Otomobil ve Bisiklet Tamiri

Her iki tamir hizmeti de çok ayrıntılı ve başlaması zor gelebilir. Ancak bu hizmeti sunan bir işletmede birkaç ay çalışırsanız, belirli bir konu da hizmet sunmak üzere kendi işletmenizi kurmaya hazır hale gelebilirsiniz. Tamir hizmetlerinin büyük bir bölümü “el emeği” olması sebebiyle tamirciler önemli seviyede para kazanırlar.

2. Yemek Servisi

Konutlara ve iş yerlerine yönelik yemek teknik servisi yapabilirsiniz. Yakınlarda bulunan şirketlere ya da insanlara yönelik bir küçük yemek işletmesi kurarak bu işe kolaylıkla girişim sağlayabilirsiniz. 

3. Elektronik Tamir 

İnsanlar elektronik tamir hizmeti için uzun vadeli işletme arayışı sebebiyle en yakın küçük işletmeyi ziyaret ederler. Kendi mahallenizde bile bir elektronik tamir hizmeti sunmak üzere harekete geçebilirsiniz. Elektronik tamir iş yerlerinde yatırım sermayesi 10 000 lira civarındadır.

4. Blog Yazma

Bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsanız ve belirli bir konu da bilgilerinizi başkalarına aktarabilecek düzeyde bulunuyorsanız bir blog kurabilirsiniz. Bir blog kurduktan sonra reklam veren siteler aracılığı ile kolaylıkla reklam tanıtım alabilirsiniz. Ancak elbette ilk dönemde ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarabilecek içeriklere de oldukça ihtiyacınız olacaktır. 

5. Özel Ders 

Yeni bir işletme kurmak yerine kendi becerilerinizi ön plana çıkartarak, para kazanmaya odaklanmak istiyorsanız özel ders verebilirsiniz. Özellikle İngilizce ve Matematik derslerinde yetenekliyseniz bu sayede kısa bir süre içinde önemli seviyede kazanç elde edebilirsiniz. 

6. Evcil Hayvan Bakım Servisi

Düşük yatırımlara sahip girişimciler için evcil hayvan bakım teknik servisi başlamak için ideal bir iş fikridir. Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarından uzaktayken doğru bakımı ve tedaviyi almasını sağlamak amacıyla evcil hayvanlarına bakabilecek profesyonelleri ararlar. Evcil hayvan sayısının günden güne arttığı Türkiye’de potansiyeli yüksek bir iş fikri olarak öne çıkıyor.

7. Mobil Eğitim Uygulamaları 

Android ve IOS işletim sistemine sahip olan cep telefonlarına karşı bir eğitim uygulamasını faaliyete geçirebilirsiniz. Elbette bir uygulama yazmayı muhtemelen bilmiyorsunuz, ancak bunun için kolaylıkla fikrinizi hayata geçirebilecek iş yerleri var. Üstelik bir uygulama hizmeti almak, çok ayrıntılı değil ise 5 000 liranın altındadır

8. Giyim ve Aksesuar Kiralama

Başlamak için düşük yatırımlı muhteşem bir iş fikridir. Yıllarca ülkemizde yalnızca gelinlikler kiralanırken, çağımızda artık nerdeyse her çeşit giyim ve aksesuar ürünün kiralandığına şahit oluyoruz. Bu yönde hizmet sunan sayısız giyim işletmesi arasında hizmet sunmaya başlayabilirsiniz.

 9. Güvenlik Kameraları

Ülkemizde en hızlı yükselen sektörler arasında yer almakta. Herkes için başlaması kolay bir iş fikridir.  Dağıtıcı bir güvenlik kamerası şirketinden bayilik alarak kolaylıkla bu işe başlamak mümkündür. Tesisat ve bakım için bir personel temin etmeniz size yeterli olacak. 

10. Ev ve Ofis Mobilyaları Kiralama

İnsanlar kısa vadeli projeler ve işler için ülkenin her yanına taşınırken kendilerini daha rahat hissetmek için evde ve işyerinde mobilyaya ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple bu yönde hizmet veren pek çok mobilya kiralama firmasından hizmet alıyorlar. Siz de bu yönde hizmet sunmaya başlayabilirsiniz.

11. Klima Tamiri ve Bakımı

Özellikle yaz mevsiminde en çok para kazandıran iş fikirleri arasında bulunmaktadır. Üstelik klima tamiri ve bakımı hizmeti sunmak için 500 liralık bir teçhizat kutusu dışında bir şeye ihtiyacınız yok. 

12. Danışmanlık

Herkes için kolaylıkla başlanabilecek iş fikirlerinden birisi de danışmanlıktır. Belirli bir konu da insanlara destek sağlayabilecek kapasitede bulunuyorsanız, bu alanda insanlara danışmanlık hizmeti sunmaya başlayabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerine yönelik ilgi artarken, özellikle organizasyon faaliyeti de gösteren danışmanlık iş yerlerinde iş hacmi artış gösteriyor.

[padding right=”5%” left=”10%”] Eğer [highlight color=”green”]Mesleğim Yok[/highlight] diyorsanız bu yazı sizin için faydalı olabilir.  https://www.neisyapabilirim.net/meslegim-yok-diyenlerin-yapabilecegi-isler/[/padding]

İş Sektörüne Girmeden Önce

Kendinizi iyi bir şekilde analiz ederek, hangi, şartlara daha uygun olduğunuzu anlamanız gerekmektedir. Katılım sağlayacağınız iş hakkında daha detaylı bilgiler edinerek, daha tecrübeli hâle gelebilirsiniz. Sizler de uygun adımlar ve doğru kararlar alırsanız bir gün sektörün en iyisi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir