Ne İş Yapabilirim ? © 2020. Tüm hakları saklıdır.

Ne İş Yapabilirim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Fikirleri
  4. »
  5. 2024 En Karlı İş Sektörleri

2024 En Karlı İş Sektörleri

admin admin - - 5 dk okuma süresi
42 1

İş sektörleri arasından en karlı iş sektörleri araştırması yaparken çok ilginç sonuçlarla karşılaştığımızı belirtmek isterim. Bu yönde yeni iş sektörleri arayanlar için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Aslında yeni iş sektörleri başka bir araştırma, en karlı iş sektörleri başka bir araştırma konusunu oluşturuyor. Yaptığımız araştırmaya göre en karlı ve en çok para kazandıran sektör sıralamamızı şu şekilde listeleyebiliriz.

Teknoloji Sektörü

Bildiğiniz gibi ülkemiz teknoloji ve dijital ürünler açısından yurt dışına göre çok pahalı bir konumda. Bunun başlıca sebebi ithal ürünlerden oluşması ve vergi uygulamaları. Artan döviz kurları teknolojik ürünlerin de fiyatını yukarıya çekmekte. Yurt dışından yapancı parayla aldığımız ürünün de maliyeti artmış oluyor. Eğer ucuz bir şekilde bu ürünleri ithal edebilirseniz ya da önceden alıp fiyatların yükseldiği zaman satarsanız oldukça karlı bir sektördür. Gıda ürünleri gibi bozulma riski bulunmayan bu ürünler demode olana kadar her zaman alıcı bulabilecek türden ürünlerdir. Hele ki yurt dışından ucuz ithal edip yurt içinde daha yüksek fiyattan satarsanız ciddi kazançlar elde edebileceğinizi düşünüyorum. Bu nedenle en çok para kazandıran sektör bizce teknoloji odaklı girişimler.

Mobil Teknoloji ve Oyunlar

Bir diğer teknoloji üzerine kurulabilecek ve para kazandırabilecek sektör mobil teknoloji ve oyun yazılımları üzerine inşa edilmiş işlerdir. Öyle ki bir oyunu veya uygulamayı bir defa yaratıp üzerinden milyon dolarlar kazanabilirsiniz. Sadece oyununuzun insanların hoşuna gitmesi, uygulamanızın da insanlara fayda sağlaması yeterlidir. Telefonlarımızda kurulu o oyunların yapımcılarına para kazandırdığını belirtmek isteriz.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Peki bunların dışında bilgisayarınızı ya da cep telefonunuzu kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?[/box]

Kişisel Bakım ve Kozmetik Sektörü

Bize göre bir diğer karlı ve para kazandıran sektör kişisel bakım ve kozmetik üzerine düşünülmüş işlerdir. Çünkü insanlar her zaman kendilerine bakım yapma ihtiyacı duyarlar. Bu konuyu basit bir tırnak makasından, kuaförden tutun solaryum, termal kaplıcaya kadar genişletebiliriz. Bakım denilince çok geniş bir yelpaze karşımıza çıkıyor. Kişisel bakım ve kozmetik ürünler hem kar marjlarıyla hem de sunulan hizmet ile birleştiğinde en çok para kazandıran sektörler yer almayı hak ediyor. Özellikle erkeklere oranla kadınların daha fazla ilgi göstermektedir. Son 10 yılda hayatımıza ne kadar yeni kozmetik ve kişisel bakım markası girdi farkında mısınız?

Bebek Ürünleri ve Çocuk Malzemleri

Aslında bu sektörü bizzat kendim yaşadığım için yer vermek istedim. Yeni bebeği olanlar daha doğumdan çok önce alış veriş yapmaya başlarlar. Bebeklerini en iyi şekilde büyütmek için bir çok şeye ihtiyaç duyarlar. Sadece biberon için dahi 10dan fazla markanın olduğu bir sektörde kar oranları da aynı şekilde olması gerekir. Başlıca bebek ürünleri, elbise, oyuncak, temizlik malzemeleri, gıdasal gelişim gibi çok sayıda bebek ve çocuk ürünü bulunmakta. Sadece bebekler üzerine satış yapan yerlerin sayısının bu kadar artmasının arkasındaki sebep kesinlikle en karlı iş sektörleri arasında yer alması.

Damacana Su Sektörü

Bildiğiniz gibi her insan su tüketmek zorundadır. Özellikle büyük şehirlerde, kalabalık yerlerde şebeke sularının tadı birçok kimse tarafından beğenilmez. İnsanların da sağlıklı su tüketmek istediklerinden dolayı damacana su işi karlı bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Doğada kaynak olarak bulunan duyu şişeleyerek veya damacana ile satma işi bu nedenle oldukça yaygınlaştı. Bir markanın bünyesi altında satış yapabileceğiniz bir ürün. Öyle ki bunun için ihtiyacınız olan bir depo ve dağıtım aracı ile elemanı. Ne kadar çok haneye ulaşırsanız o kadar çok kar edeceğinizi hatırlatmak isteriz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir