Yurtdışından Ürün Getirerek Para Kazanmak

Yurtdışından Ürün Getirerek Para Kazanmak; Kazançlı bir yol ile iş kurmanın asli yollarından birisi satarken değil malı alırken düşük fiyatlar ile almaktır. Yani sizin satmaya çalıştığınız ürünün farklı fiyatlarıyla karşılaşmanız bazen şevkinizi kaçırabilir. Genellikle yurt dışından ürün getirmek ve bunun satışını yapmak çoğumuzun aklına gelen en karlı ticaretlerden birisi olarak görülmektedir. İnternet sayesinde dünyanın her köşesinde satışta olan mamüllerin fiyatlarını öğrenmek olası. İşçilik maliyetlerinin düşük bulunmuş olduğu ülkelerde satılan ürünlerin, bizim yurdumuzda ki aynı ürün ile karşılaştırmak olası olmamaktadır. İşte tamda burada en fazla fikir edinilen Çinden ürün getirip satmak düşüncesi akıllarda dolaşmaktadır.

Yurtdışından Ürün Getirerek Para Kazanmak

Az Sermaye Yurt Dışından Ürün Getirmek

Bu prosedürü yapmak istiyorsanız yani Çin’den ürün getirip satmak için, istikbal ürünlerin pazarlaması mevzusunda kendinize güvenmenizi gerektirmektedir. Bilmediğiniz pazarlamasını yapamayacağınız ürünleri getirip satamama korkusu ile baş kafaya kalabilirsiniz. Hizmet vermiş olduğunuz sektörler ile alakalı satılabilecek ürünleri az fazla ön görü edebilirsiniz. Hem ürüne uzak olmadığınızdan piyasa yerinde lansmanında zorluk çekmezsiniz.

Sanal ortamlarda yani internet platformunda her kategoriden her ürün satılır benzeri bir fikire sahip olmayın. Fiyatının düşük fakat kargo ücretinin yüksek olacağı mamüllerin satışı çok seyrek gerçekleşmektedir. Mesela 2tl lik kalem hedefiyle 10 tl kargo ücretini kimse vermek istemez. Bu yüzden bu dengeyi düşünüp Çin’den ürün getirirken bu hassasiyeti ön planda tutmak iyi olacaktır.

Bu alan biraz görecelidir. Sizin bilginizin bulunduğu sektörler ile çalışmanız ve aynı dalda mamüller getirmenizin sıhhatli olduğunu yukarıda söylemiştik. Alıcı kitlesini bilmediğiniz daha önceleri size de hiç lazım olmayan lakin başkalarına kesin lazım olur diye düşündüğünüz ürünlere yaklaşmayın. Ürünü getirmek problem değil ancak burada onu pazarlamak reklamını yapabilmek ve ilgili kesime ulaştırabilmek fazla önemlidir.

Yurtdışından Ürün Getirerek Para Kazanmak

Hangi Ürünler Getirilmemeliyim

Getirilemez diye bir yasaklık olmayabilir ancak aşağıda belirteceğim ürünleri getirmeniz çok sağlıklı olmayacaktır. Hem meşru prosedürler hemde insan sağlığı hedefiyle birtakım mamüllerin pazarlamasını ve satışını yapmak tehlikeli olabilir. Buyurun bilinmeyenleri ile Yurt Dışından Ürün Getirmek ve pazarlamak.

 • Teknoloji Ürünleri
 • Araba aksessuarları
 • Telefon sarf Malzemeleri
 • Elektrik malzemeleri ( Ampül, Spot Vs )
 • Bazı kırtasiye malzemeleri
 • Yapı Malzemeleri
 • El Aletleri ( Matkap, Tornavida Vs )
 • Duvar Çıkartmaları
 • Mobilya parçaları ve ürünleri

Yukarıda belirttiğim fakat unutmuş olabileceğim mamüller illaki yer almaktadır. Genel olarak sıralamak gerekirse ilk akla gelenler bunlar. Bunun haricinde da Yurt Dışından getirilmemesi gereken ürünleri listelemek istedim. Bunlar gelmiyor diye düşünmeyin, getirebilirsiniz ancak yasalar ile başınız derde girebilir.

 • Çocuk Oyuncakları
 • Ayakkabı
 • Makyaj Malzemeleri
 • Gıda ürünleri
 • Tıbbi Ürünler
 • Tütün ve tütün ürünleri ( E-sigara Dahil )

Bunlarda aklıma gelen ve getirilip Türkiye de satılmasından sonra yaşanabilecek sorunların oluşmaması hedefiyle önereceğim ürünlerden. Ne şartlar altında üretildiğini bilmediğiniz ve insan sağlığını tehdit edebilecek mamüllerin getirilmemesi gerekliliğini aklınızdan çıkarmayınız.

Yurt Dışından Ürün Getirmek İçin Şirket Açmak Lazım Mı

Eğer bir kalem ürün getirecekseniz böyle bir yasal mevzuat yok. Bunun da bir bütçe limiti var diye biliyorum. O limit 100 $ yani bu miktarın üzerinde ki siparişleriniz gümrük doğrulusunda el konulabilme riskine açıktır. Bu risk 5 dolar lık ürün hedefiyle de geçerlidir ancak fiyat arttıkça risk de artmaktadır. Eğer şirketiniz var ise limit ve gümrük sorunu çekmezsiniz. lik kdv ödemesini yaparak isteğiniz ürünü gümrükten alabilirsiniz. ( Satışları Yasalarımıza makul olan mamüller ). Eğer kafanızda ki soru çinden ürün getirsem gümrüğe takılır mı sorusu ise cevabını da makalemde bulabilirsiniz.

Diyelim ki gerekli irtibatları ünlü siteler vasıtası ile kurdunuz ve Yurt Dışından Ürün Getirmek fikrine dahil oldunuz. Benim nacizane fikrim evvel satılabileceği mevzusunda kendinizi inandırmanız. Mesele ürün getirmek değil o ürünü satmaktır. Belirlediğiniz ürünü yani getireceğiniz ürünü facebooktan para kazanma yazımızı okuyarak reklam verebileceğinizi ve satışlarınızı kolaylaştıracağınızı belirteyim. Veya sosyal ağlar da reklam yaparak satış sayınızı arttırmanızı ve çok kazanayım edası ile ürünlerin fiyatlarını çok şişirmemenizi en son söylemekte fayda var.

Yurt Dışından Ürün Getirip Satarak Para Kazanma

Yurtdışından Ürün Getirerek Para Kazanmak

“İnternet üzerinden para kazanma” başlığı altında “Yurtdışından ürün getirip satarak para kazanma”hususu üstünde duracağım.
Bildiğiniz aynısı en hayırlı ve en kazançlı iş her zaman ticarettir.Zaten oldukça fazla iş adamı yalnızca ticaret vasıtası ile zengin olmuşlardır.

Sizin bu işi yapabilmeniz için bir internet sitesi vereceğim.Aliexpress.Com adlı siteden nakit ödeme ile ürün sipariş edeceksiniz. Aliexpress.Com’daki ürünler sizlere Çin’den istikbal tabi bu iş biraz zamanlarda alabilir.Ürünleri yıldızlı satıcılardan alacaksınız.Sizin amacıyla bir kargo bedeli istenmeyecek.Size 3-4 hafta içerisinde yaklaştığını söyleyebilirim.Önce kayıt olun adresinizi ilave edin.

Getirdiğiniz ürünleri Türkiye’de satacaksınız fakat gerçekten iri bir iş yapmak arzu ediyorsanız vergi dairesine gidin ve ben bu işi yapıyorum diye bilgilendirin.Belli bir vergi vermek durumundasınız.Fakat getirip ufak bir iş yapacaksanız.

Örneğin 10 adet kulaklık getirdiniz adeti 5 TLden.Size 50 TL ye mal olacak.Siz bunu birisine adeti 10 TL ye sattığınızda 100 TL getirisi olacak.50 TL esasen kendi parasıydı.Yani size gelen para 50 TL hasılatı olacak 10 adet kulaklığın.

Yurtdışından Ürün Getirerek Para Kazanmak

Gelelim gümrük içeriğine,gümrükten normalde her şey geçiyor lakin 76 Euro’nun üzerinde bir şey sipariş ettiğinizde gümrükten geçmeyebilir.Ve bunun üstüne biraz daha miktarda para ödedikten sonra imkansız elinize gelecektir.Güvenilir bir site sadece birtakım satıcılar sahtekarlık yapıyor zaten onlarında yorumlarına bakarak anlayabilirsiniz.

Ödemeyi Nasıl Yapacağız?

Ödeme işini “İninal Kart”,”Kredi Kartı”,Banka Kartı” ile yapabilirsiniz.Her türlü banka uygundur.Ancak 18 yaş altındaysanız ininal kart zorunlu olacaktır.Bu iş biraz sabır gerektiren bir iştir.Eğer fazla iri ticaretler yapacaksanız benden size öneri vergi dairesine gidin.Yoksa gerçekten çok iri cezalar temin edebilirsiniz.

Aklınıza takılan şeyleri yorum yorum olarak yazarsanız cevaplayacağım

Leave a Reply