Yurt dışında Ne İş Yapabilirim

Yurtdışına merakı olan oralara gidip iş yapmak isteyen insanlar gün geçtikçe artmaktadır. Kendi ülkelerinden sıkılan insanlar başka ülkelerde ki işleri daha cazip görmekte ve başka ülkelere gidip oralarda düzenli ya da mevsimlik işçi olarak çalışmaktadırlar. Yurt dışında ne iş yapabilirim diye düşünenler ülkemizde 80 lerde ülkemizde de bunun örneklerini gördük. Türk işçiler daha fazla gelirli oldukları için ve oradan kazandıkları paralar ile Ülkerline döndüklerinde daha iyi bir hayat yaşamak için Almanya ya gitmişlerdir. Yurtdışına gitmek isteyen Türkler oradaki yoğun ve zorlu çalışma şartlarına rağmen düzenli olarak çalışmışlar ve elde ettikleri gelirler ile ülkelerine döndükleri zaman rahat etmiş ve burada kendi ülkelerinde rahat etmişlerdir.

Şuan gündem de olan yurtdışı işlerde ise başta olmak üzere facebookun sahibi bazı yerlerde görevlendirmek için Türkçe bilen insanların işe almayı düşündüğünü duyurdu. Bu andan itibaren hem farklı ülkelerde yaşayan Türkler hem Türkiye de yaşan Türkler yurtdışın ne iş yapabilirim dedikleri zaman da böyle güzel bir işi duydukları gibi başvurulara başlamışlardır.

yurt dışında ne iş yapmalıyım

YURTDIŞI İŞLERİ

Kendi ülkelerinde yaşamaktan ve çalışmaktan sıkılan insanlar yurt dışında ne iş yapabilirim diye düşünmeye başladıkları günden itibaren birden fazla başka ülkeye gitmekte ve oralarda kendi yetenek ve becerilerine göre ve bilgileri içerisinde olan işlere yapmaya başlamışlardır. Yurtdışında ne iş yapabilirim dediklerinde akla gelen sektörlerden biri yiyecek ve içecek sektörüdür.

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışan insanlar kendi Ülkelerin de sekiz saat çalışarak kazandıkları paraları başka ülkelerde bir saatte çalışarak kazanmakta ve bu sayede insanlar başka Ülkerleri daha çok tercih etmekte ve geri de kalan insanlarda yurt dışında ne iş yapabilirim demeye daha çok başladı ve yurtdışına göç daha da çok artmaya başlamıştır. Türkiye de dört mevsim birden yaşanan bir ülkedir. Yaz aylarında başka kış aylarında başka bahar aylarında başka işler yapmak da mevcuttur. Çünkü her mevsim insanlar da başka ihtiyaçlara sebep oluyor. Bunun getirisi olarak kendi ülkelerinden memnun olmayan insanlar da Türkiye’yi tercih etmeye ve buraya göç ederek burada çalışmaya başlamaktadırlar. Kendi ülkelerin de yazları çok sıcak olduğu için çalışamadıkları ve yapılacak da bir iş kalmadığı için yaz aylarında

Türkiye gibi iş imkânı çok olan ülkelere gelerek mevsimlik çalışmaktadırlar. Aynı durum kış ayları için de geçerlidir tabi. Bazı ülkelerde ise kış aylarında çok soğuk olduğu için o dondurucu soğuklarda pek bir iş yapamadıklarından dolayı Türkiye gibi kışın da iş imkânı olan ülkeleri tercih etmektedirler. Yurt dışında ne iş yapabilirim diye düşünen insanlar için de Türkiye elverişli ve işlerine yarayan bir ülke olarak gözükmekte. Türkiye de ise kendi ülkelerinden kendi iş dallarını iyi yapamadıkları ve imkan olmadığı daha gelişmiş ülkelere doğru göç olmaktadır. Kendi insanımızı dışarı kaçırıp bizde ki işleri başkalarına yaptırmak yerine kendi insanımızın merakı ve yeteneği olan konularda ülkemiz daha iyi işler yapmaya başlar ve bunu devam ettirirlerse eğer ülkemiz de dışarı işçi kaçırma gibi olumsuzluklardan kurtulmuş olur.

Leave a Reply