Türkiye de ne iş yapabilirim

İnsanlar ne iş yapabileceklerini artık sadece kendi istekleri doğrultusunda belirleyemiyorlar ya da sistem buna izin vermiyor da diyebiliriz. İnsanlar artık ne iş olursa yapacak seviyeye geldiler çünkü tercih ya da seçim yapma gibi lüksleri artık yok. Türkiye de ne iş yapabilirim diye düşünenler aslında şanslılar çünkü Türkiye de birden fazla iş yapabilme şansınız vardır. Ülkenin jeolojik olarak da dünyanın en güzel yerlerinde birin de olan ve iki kıtada da toprakları bulunan bir ülkedir Türkiye. Türkiye de işsizlik oranları artmış olsa da dahi aslında yapılabilecek bir çok iş türü var ancak bu iş türlerin de rant döndüğü için veya piyasaya hükmedenlerin sizin de bu piyasaya girmenizi istemedikleri için iş yapma konusunda sıkıntılar yaşabilirsiniz. Hani o ekmeği sana yedirmezler diye bir atasözü vardır ya işte tam öyle buradaki ekmeği yiyenler ekmeği daha fazla bölüşmemek için ekmeği yemenize izin vermemek için ellerinden geleni yapan cinslerdir bunlar.

Türkiyede ne iş yapabilirim

TÜRKİYE DE İŞ YAPMANIN AVANTAJLARI

Türkiye de dört mevsim birden yaşanan bir ülkedir. Yaz aylarında başka kış aylarında başka bahar aylarında başka işler yapmak da mevcuttur. Çünkü her mevsim insanlar da başka ihtiyaçlara sebep oluyor. Türkiye de ne iş yapabilirim veya kurabilirim diye düşünmekte iseniz eğer bu iş yapma tercihlerinin hepsini tek bir konu gibi değerlendirme yapmanız gerekmektedir.
Eğer yapacak olduğunuz değerlendirmeyi tamamında yine de ne iş yapabilirim sorusuna mantıklı ve akılcı bir cevap bulamadığınız takdirde biraz daha bekleyip acele bir karar almamalısınız. Bir işin için yani tercih ettiğiniz iş için tam donanımlı olarak kararlı ve istekli olmadığınız takdirde o iş ilk başladığı andan itibaren size olumsuz gelir ve en küçük problemleri dahi gözünüzde çok büyütüp seçmiş olduğunuz işi yapamayacak duruma gelmenize sebep olur.

Türkiye de ne iş yapabilirim sorusuna cevap aramakta iseniz size en doğru ve kesin cevabı söyleyeyim sizsiniz yani cevap sizsiniz.

Dünya da ve Türkiye de yapılacak birden fazla iş ve zengin olabileceğiniz birden fazla iş sektörü bulunmaktadır. Asıl önemli olan nasıl bir iş kurabileceğinizi ve bunu başarılı bir şekilde ilerletebileceğinizi en iyi şekilde siz bilirsiniz. Dünya da ve Türkiye de bulunan bütün iş dallarını yapmanız mümkün değildir ve mümkün de olmayacaktır.

Her iş kendi içerisinde farklı becerileri ve deneyimi olan insanların yapabileceği şekilde kurgulanmıştır. Bazı işler olağan üstü şekilde bilgi ve eğitim istemektedir. Türkiye de ne iş yapabilirim diyenlere örnek verecek olursak doktorlar, doktor olabilmek için uzun ve zor bir eğitimin sonunda anca bu işi yapabilecekleri düzeye gelmiş olmaktadırlar.

Bazı iş dalları değişik sertifikalar ve birden fazla sertifika isteyebilirler ve bu sertifikaları almak için de belirli kurslara gitmek belirli eğitimleri almış olmanız gerekmektedir. Bazı iş türleri ise çok uzun yıllar eğitim ya da kurslarda zaman harcayıp bir de üstüne para verdiğiniz sertifikalara gerek kalmadan da kurulabilir ancak bu işlerin de bazılarını öyle herkesin başlayabileceği bir iş değildir çünkü yüksek miktarda sermaye istemektedir.

Leave a Reply