Param yok ne iş yapabilirim

Parası olmadığı için belirli bir iş yapamayan insanlar sıklıkla param yok ne iş yapabilirim diye sormaktadırlar. Para olmadan bir iş yapmak mümkün değildir ancak nasıl para elde edersiniz nasıl para kazanırsınız bunlardan bahsedeceğim sizlere. Şimdi herkes aynı özelliklere sahip değil herkesin istediği ve yeteneği de aynı değildir bu yüzden herkesin param yok ne iş yapabilirim dediği konuda herkesin ne iş yapabileceklerini söyleyeceğim. Yaşamakta olduğumuz teknoloji çağında bu denli bilgi artışı ve bilgilere ulaşımın kolaylaşması ve teknolojinin her geçen gün hızla artması ile aslında birden fazla iş sektörü ve bu sektörlere bağlı olarak birden fazla iş dalları hayatımıza girmektedir.

Hayallerinin gerçekleşmesi için bir çaba göstermeyerek sadece keşke param olsaydı keşke çok para kazanabileceğim bir işim olsaydı diye konuşmaktadırlar. Almış olduğunuz eğitimler ve kendinizde doğuştan var olan yetenek ve bilgileriniz ile sizler de böyle olmamak için öncelik ile hangi işleri yapabilirsiniz hangi işlerden hoşlanıyorsunuz ya da hangi işlere beceriniz var bunları öğrenip bundan sonra da bu amaç doğrultusunda yapacağınız mantıklı ve akılcı planlamalar ile hedefinize kademe kademe ilerleyebileceksiniz. Büyük iş için gereken fazla para, küçük gözüken işler ile sağlayıp ondan sonra aklınızda ki hayalinizdeki büyük işi gerçekleştirecek olan ve şuan size hayal gibi gelen fazla parayı da elde etmiş olacaksınız.

Param yok ne iş yapabilirim

ÖZGÜVEN İLE YAPABİLECEKLERİNİZ

Küçük bir iş yapacak kadar dahi hiç paranız yok ise planlamaya öncelik ile küçük paralar ile başlayarak yapacağınız küçük işleri bulma aşamasından başlamanız gerekmektedir.

Param yok ne iş yapabilirim diye düşünme yerine onu da bazı şirketler de ya da başka bir iş sektöründe başkalarının mekânların da eleman olarak çalışıp kazanacağınız küçük paraları biriktirerek daha fazla ve büyük para olabilecek duruma getirmek bir üst seviye olacak şekilde bir işe başlayıp ya da kendinize ait fazla masraf gerektirmeyecek bir iş sektöründe bir işletme açarak bir sonraki aşamada büyük paralar kazanabileceğiniz ve büyük paralar ile büyük işler açıp sizlerin de artık zengin olabileceğiniz ve elinizde hiç para yokken oluşturmuş olduğunuz strateji ve planlama ile neleri elde edebildiğinizi ve bundan sonra da neleri elde edebileceğinizi göreceksiniz.

Param yok ne iş yapabilirim dediğiniz günlerden gelip bunu başardığınız zaman şuan sizin daha önce yaşadığınız sıkıntıları yaşayan insanlara, girişicilere, öğrencilere hatta ev kadınlarına dahi örnek olacaksınız. Başları belirli konularda sıkışan girişimciler sizin başarmış olduğunuzu ve bu yolda neler yaşadıklarınızı stratejinizi ve planlamanızı ne kadar güzel, mantıklı ve akılcı yaptığınızı hatırlayarak kendilerine güç getirecekler.

Sizin başarmış olduğunuz şey ile belki de birden fazla insana ilham kaynağı olacaksınız ve onlarda sizin sayenizde birden fazla sorun ile kolaylık ile baş edebilecekler. Ev kadınları dahi sizin o zorluklar içerisinden çıkma hikayeniz ile kendilerinin bulunmakta oldukları sorunlardan nasıl çıkacaklarını düşünecekler ve belki de evlerinde yapabilecekleri işler ile onlar da sizin gibi başaracaklar ve zengin olacaklar.

Leave a Reply