Ne iş yapabilirim sermayesiz

Ne iş yapabilirim sermayesiz Sermayesiz de birden fazla işi yapmak mümkündür sadece kendinizi iyi bilip ne tür işler yapabilirsiniz ne tür işlerde başarılısınız bunları iyi bilmeniz gerekmektedir. Herkes sermayem olsa şöyle yaparım sermayem olsa böyle yaparım diye konuşmaktadırlar ancak hiç kimse o sermayeyi bulmak için bir çaba göstermemektedirler. Büyük işler yapmak istiyorsanız büyük sermayeye, küçük işler yapmak istiyorsanız küçük sermayeye ihtiyaç duyarsınız.

Ne iş yapabilirim sermayesiz mesela büyük işleri de sermayesiz yapabilir miyim acaba. Büyük iş yapmak isteyip ancak küçük sermayesi olan ya da hiç sermayesi olmayan insanların çoğu bu düşündükleri istedikleri büyük işleri sadece hayal olarak kalmakta onlar sadece düşünme işlevini yerine getirmektedirler.

Ne iş yapabilirim sermayesiz

Teknoloji ile sermaye kazanma

Hayallerinin gerçekleşmesi için bir çaba göstermeyerek sadece keşke şu kadar sermayem olsaydı diye konuşmaktadırlar. Sizler de böyle olmamak için öncelik ile hangi işleri yapabilirsiniz hangi işlerden hoşlanıyorsunuz ya da hangi işlere beceriniz var bunları öğrenip bundan sonra da bu amaç doğrultusunda yapacağınız mantıklı ve akılcı planlamalar ile hedefinize basamak basamak ilerleyebileceksiniz.

Ne iş yapabilirim sermayesiz derseniz eğer artık günümüz de para kazanabilmek için ve istediğimiz sermayenin elimizde olması için ne iş yapıyor olursanız olun güzel bir strateji ile iyi bir planlama yapmak zorundasınız yoksa yapacağınız hiçbir işte dayanamayıp iflas eder ve batarsınız. Bunun olmasını istemiyorsanız ilk baştan daha yola çıkmadan stratejinizi belirleyip planlamanızı güzel bir şekilde halledeceksiniz. Yapacağınız planlama uzun vadeli olmalıdır.

Ne iş yapabilirim sermayesiz dersek eğer kurduğumuz planın uzun vadeli ve sağlam bir strateji ile yapılması gerekmektedir.  Kısa vadeli kurarsanız eğer planınızı ileri ki zamanlarda aksiliklerin çıkacağını ve bunun üstesinden gelemeyeceğiniz durumlar olacaktır. Sermayeniz yok ise öncelik ile kuracağınız planlama da yapmak istediğiniz büyük iş için gerekli olan sermayeyi bize en kısa sürede getirebilecek yolu bulmalıyız. O işi bulduktan sonra ise güzel bir şekilde yapmaya başlamanız gerekir.

Büyük iş için gereken büyük sermayeyi, küçük gözüken işler ile sağlayıp ondan sonra aklınızda ki hayalinizdeki büyük işi gerçekleştirecek olan büyük sermayeyi de yapmış olacaksınız. Küçük iş yapacak kadar dahi küçük sermayeniz yok ise planlamaya öncelik ile küçük işi yapacağınız küçük sermayeyi bulma aşamasından başlamanız gerekmektedir.

Onu da bazı şirketler de ya da başka bir iş sektöründe başkalarının mekânların da eleman olarak çalışıp küçük işi yapmanız için gereken küçük sermayeyi elde edebilirsiniz. Ya da bazılarımız bunu kredi çekerek yani borca girerek de yapmaktadırlar. Önemli olan stratejiniz belirli olarak güzel bir planlama ile bu işi gerçekleştirebilmenizdir. Teknolojiyi kullanarak dahi sermaye olmadan da para kazanabilmenizin birden fazla yolu bulunmaktadır.

Ne iş yapabilirim sermayesiz diyorsanız eğer teknolojiyi ve interneti kesinlikle kullanabilirsiniz. Önemli olanın sermaye değil kuracak olduğunuz plan ve stratejinizin doğru olması gerektiğidir.

Leave a Reply