Türkiyede Ne iş yapabilirim 2018

Ne iş yapabilirim 2018 , İş tercihleri yenidünya ile genişliyor, iş alanları artmaya devam ediyor. Dünya üzerinde yapılabilecek ve para kazandıran milyonlarca iş sektörleri ve bu sektörlere bağlı olarak iş dalları vardır, ancak bu işlerin tümü size uygun değildir. Ne gibi işler yapabilme yeteneğine sahip olduğunuzu veya ne tür işler kurabileceğinizi aslında en iyi şekilde yine siz biliyorsunuz.

Her iş fikrini yapmak doğru değildir.  Bir iş fikri eğitim isteyebilir, sertifika isteyebilir, güçlü sermaye ya da girişimci bir ruh isteyebilir. Ne iş yapabilirim 2018 dendiği zaman yapacağınız işler arasında ki bilgi ve beceri farkı nedeni ile bunlardan hangisine sahip olduğunuz farklılık gösterebilir. Bu yüzden yapacağınız ve kar edeceğiniz işi yine siz bilirsiniz.

Ne iş yapabilirim 2018 diyorsanız size bir kaç iş fikri vereyim. Eğer İnternet ile aranız iyi ise yerel haber kanalı açarak bu sayede ortalama 4-5 bin liralık maliyet ile şehrinize yönelik haberleri yerel esnaftan ve şirketlerden reklam almaya  çalışabilirsiniz. Aldığınız reklamlar sayesinde adınızı duyurabilir ve bu sayede fenomen olabilirsiniz, grafik tasarımcılığı da yapabilirsiniz ve blogger da olabilirsiniz.

Ne iş yapabilirim 2018

Eğer iyi bir finans ekonomi uzmanıysanız borsaya girebilirsiniz ya da danışmanlık yapabilirsiniz. Yeterli bir sermaye gücünüz var ise organik ürünler üretip satabilirsiniz, bayilik veren şirketlerden bayilik alabilirsiniz ve yatırımda yapmak bir tercih olabilir. Yabancı Dil biliyorsanız sizin için en iyi iş çevirmenlik. Kitap çevirip satabilirsiniz ya da tercümanlık, turist rehberliği de yapabilirsiniz.

Ne iş yapabilirim 2018 dediğimiz zaman eğer girişimci bir ruhunuz varsa fotoğrafçılık, taşımacılık, basım ve yayın, butik pastan, spor salonu, kırtasiye ve kreş açmak. İş dünyası çok geniş bir dünyadır fakat yazının başında da söylediğim gibi size en uygun iş sektörünü siz bilebilirsiniz. İçki sektöründen, otomotiv sektörüne, gıda sektöründen, tekstil sektörüne kadar birden fazla sektörün içersinde birden fazla dalda iş dalı bulunmaktadır.

BİLGİNİN PARA KAZANMA YOLUNDA ÖNEMİ

Ne iş yapabilirim 2018 diyorsanız eğer yapılacak birden fazla iş ve zengin olabileceğiniz birden fazla iş sektörü bulunmaktadır. Para kazanmak ve bu para ile hayatımızı rahat ve elverişli olarak yaşamak için çok önemlidir.  Asıl önemli olan nasıl bir iş kurabileceğinizi ve bunu başarılı bir şekilde ilerletebileceğinizi en iyi şekilde siz bilirsiniz.

Bir işin için yani tercih ettiğiniz iş için tam donanımlı olarak kararlı ve istekli olmadığınız takdirde o iş ilk başladığı andan itibaren size olumsuz gelir ve en küçük problemleri dahi gözünüzde çok büyütüp seçmiş olduğunuz işi yapamayacak duruma gelmenize sebep olur. Yaşamakta olduğumuz teknoloji çağında teknolojinin gelişmesi ile internetin hayatımızda ki önemi artmıştır ve bu sayede internet üzerinden de birden fazla iş yapma imkânına sahibiz. Kendi bilgi ve becerilerimizi doğru kullandığımız zaman çok para kazanmamız mümkündür.

Leave a Reply