Kışın ne iş yapabilirim ?

Ülkemiz de artan işsizlik oranı ile insanlar farklı iş dalları aramaya başladılar. Bazıları düzenli iş bulup sürekli o işi yaparak bazıları ise mevsimlik işler yaparak hayatını geçirmektedirler. Ülkemizin güzelliklerinden biri de dört mevsimi de yaşıyor olmamız ve dört mevsimde de farklı iş dalları mevcuttur.

Kışın ne iş yapabilirim diyenler aynı zaman da yazları da ne iş yapabilirim diye düşünmektedirler. Yazlarının sıcağını herkes yaşarken kışların dondurucu havasını da hepimiz yaşamaktayız. Bu yüzden yazın ve kışın da birbirinden ayrı olacak şekilde yapılacak birçok iş dalı mevcuttur. Yani demem o ki farklı mevsimlerin bize getirdiği farklı havalar sayesinde bizim ihtiyaçlarımızı da değiştirmektedir.

Bu ihtiyaçlarımızı da yazın olan sıcak havadan kışın olan soğuk havadan kendimizi korumak için elde etmemiz gerekmektedir. Kışın ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız günümüz de artık çoğu insan ticaret yaparak geçinmektedir. Ticaret kolay bir iş olmadığı için aklını daha iyi kullananların şans da yanların da ise hiç hayal dahi etmedikleri noktalara gelmeleri mevcuttur. Akıllı girişimciler mevsimlerin bize getirdiği hava koşullarını kendileri için avantaja çevirebilmesidir.

Kışın ne iş yapabilirim

KIŞIN YAPILAN İŞLER

Kışın yapılan ve yapılabilecek birçok iş mevcuttur. Farklı iş sektörlerin de birbirinden farklı birçok işi kış mevsiminde bulunmaktadır. Kışın ne iş yapabilirim diye sorduğunuz zaman aslında yapılacak o kadar çok işin olduğunu gördüğünüz zaman bunlardan nasıl şimdiye kadar aklınıza gelmediğini ya da bu işleri nasıl bilmediğinizi görünce şaşıracaksınız.

Kışın birçok dalda iş mevcuttur. Bu dallardan bazıları ise şunlardır; ev ihtiyaçları, tekstil, otomotiv sektörü, soba ve doğalgaz tamir işleri gibi birçok dala ayrılmaktadır. Burada bu sektörler de ne iş yapabilirsiniz diye daha açıklamalı bir şekilde aşağıda yazacağım sizlere. Öncelikle bizler kış mevsiminin bize getirdiklerine bakmamız lazım kış mevsimi bize dondurucu soğukları ve aynı zaman okulların açılmasını da getirmektedir.

Yani kış mevsiminde okulların da açık olduğunu unutmamak gerekir. Öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak için de bazı sektörlerde mesela kırtasiye sektöründe çalışılabilir ya da sermayeniz mevcutsa bir dükkân dahi açabilirsiniz. Ya da okullar da belirli rollerde çalışma imkânınız da bulunmaktadır. Hizmetçi, güvenlik, memur gibi birçok dalda okullarda iş bulmanız da mevcuttur.

Şimdi demin bahsettiğimiz iş sektörlerinde ne tür işler mevcuttur onları sizlere yazacağım.
Soba ve doğalgaz tamiri sektöründe baca temizleme, şömine yapımı, odun kömür satışı gibi birçok dalda iş sahibi olabilirsiniz. Tekstil sektöründe ise şapka, bere, atkı, eldiven, mont, kaban, termal iç giyim, kazak, hırka, çanta ve cüzdanlar gibi birden fazla ürünü satabilirsiniz.

Bu ürünleri satan bir mekân dahi açabilirsiniz. Daha çok sermayeniz var ise bu ürünleri kendiniz de üretebilirsiniz. Kışın ne iş yapabilirim diyorsanız size bir sektörden daha iş dallarını anlatayım. Otomotiv sektöründe ise kış lastiği satımı ve takılması için kışın havalar iyice soğuduğu zaman ve kar çok yağmaya başladığı zaman takılması zorunlu hale gelen kar zincirinin satımı ile çalışabilirsiniz.

Leave a Reply