İş fikirleri

iş fikirleri; Ülkemizde yüksek oranda işsizlik problemleri yaşandığı aşikardır. İşsizim diyen kişilerin henüz internetten para kazanma yönünde bilgi sahibi olmadıkları kolaylıkla anlaşılıyor. İnternetten para kazanma kişinin stratejisine göre değişiklik gösterir.

Kimileri asıl hedeflerine ulaşmak için internetten para kazanma yöntemini bir araç olarak görür, kimileri ben bu işte mutluyum der ve devamlı iş olarak görür, kimileri ise yan gelir olarak görür. İnternetten para kazanmak bu işler içerisine henüz girmeyenlere dolandırıcılık gibi gelebilir. Ancak sağlam temeller üzerine iş kurulursa çok sayıda kişinin internetten para kazandığını belirtmek gerekir.

İşsiz Kalmayan Meslekler

iş fikirleri arasında internetten para kazanma yöntemi üzerinde durmuştuk. Bu konuya örneklerle devam edelim!

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanma insanlara boşta kaldıklarında ilaç gibi gelen bir yöntemdir. Piyasada çok sayıda makale satışı yapan siteler bulunur. Bu sitelerden birine veya birkaçına yazarlık başvurusu yapılarak kelime karşılığı kişilerin bakiyelerine kazançları yansır ve her ay veya 2 haftada bir ödemeleri site yöneticileri tarafından yazarlara ödenir.

Makale yazmak için çok bilgi birikimine gerek yoktur genel olarak bilinen ve bilinmeyen her konuda yazılabilir. Bilinmeyen konularda makale yazmak için ilk olarak konunun araştırılıp öğrenilmesi ve öğrenilenlerin makale yazarlarınca derlenip yazıya kendi cümleleri ile dökülmesi gerekir. Hiçbir yerden kopye içerik alınmamalıdır.

Aksi halde kopye içerik tespiti yapıldığında kişilerin yazarlık serüvenleri sona erebilir. Özgün içerik hazırlamak makale yazarlığında devamlılık sağlanması adına önem taşır.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

İş fikirleri arasında çeviri yaparak para kazanmak makale yazarak para kazanmaya göre daha yüksek gelir elde edilmesi açısından avantajlı bir iştir. Yurtdışı ile bağlantılı firmalar genellikle çevirmenlerini evden çalışarak gelir elde etmek isteyen çevirmenlerden bulurlar. Çünkü bu durum firma açısından daha karlıdır.

Firmanın evden çalışan çevirmenlerine sigorta yapma zorunluluğu olmadığı için yalnızca çeviride kelime nbaşına para ödemek firmaları daha kazançlı duruma getirmektedir. Firmalardan bundan istifade ederek evden çalışan çevirmenler ile anlaşır ve kelime başına para öder. Bu alanda ihtiyaç yoğunluğu çevirmenlerle firmaların ücrette anlaşma yoluna gitmelerini konu edinmiştir.

Bu nedenle çevirmenler kelime başı veya örneğin 100 kelimeden şu kadar istiyorum diyebilme avantajına sahiptirler. Ancak makale yazarak para kazanma yönteminde böyle bir imkan bulunmaz.

iş fikirleri

Site Kurarak Para Kazanma

Ne iş yapabilirim konusuna farklı bir bakış açısıda kendi siteni kurarak para kazanma yöntemidir. Site kurmak
için kişilerin belli bir fikre sahip olmaları gerekir. Kurdukları sitede site içeriğini sürekli güncel tutmaları önem taşır.

Çünkü Google’a kendinizi sevdirmek açısından ve arama motorlarında listelenmek açısından güncel içeriklerle arama motorları listelerinde yer almak gerekir. Bunun içinde SEO yani arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi edinmenin önemi büyüktür. Siteden para kazanmak ise Google’ın siteye verdiği reklamlarla mümkündür.

Eğer ticaret bazında site kuruluyor ise para kazanmaya ürün birim fiyatıda eklenir. Ticaret amaçlı değil ise site ziyarteçileri reklamlara her tıkladıkça site yöneticisi bundan para kazanır. Sizde ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız eğer bahsettiğimiz işlerden kendinize en uygun olanını seçip hemen başlayabilirsiniz.

Leave a Reply