Hamileyken ne iş yapabilirim ?

Hamileyken ne iş yapabilirim ; Hamile bir annenin çalıştığı işin doğmamış bebeği nasıl etkiler sorusu tüm gebe kadınlarımızın sorduğu önemli bir sorudur. Hamilelik süreci ilk 5 ayın sonrası için bayanların çok stresli olduğu dönemlerdir. Bu süre içerisinde iş yerlerinden izin alan hamile bayanlar, eskisine göre daha az bir ücret alacağını düşünerek ve aynı zamanda aileye bir ferdin daha eklenmesi sonucunu düşünerek giderlerin artmasını düşünmek hamile bayanları daha stresli bir duruma sokmaktadır. Bebek için kıyafetler, bez masrafları ve diğer bebek için birçok masraflı bir dönem olacağını bilen annelerin en çok düşündüğü şeylerden birisi de budur.

Bebeklerinin sağlıklı olmasını da isteyen anneler iş konusunda taviz vermeleri gerektiğini düşünmektedirler. Hamile iken stres altında olmamaları gereken bayanlar kendilerini bu konuda riske atmamalıdırlar. İş yerlerinden hamile izni alarak gelirlerinin sabit kalmasını sağlayabilir ve ayrıyeten kendilerini yormayacak bir ek iş bulabilir. Böylelikle bebeklerinin çeşitli masraflarını karşılamak için bir ek gelir elde edebilir ve bebek için belli bir birikim sağlayabilir.

Konumuza gelecek olursak hamileyken ne iş yapabilirim sorusu akıllarınızda soru işaretleri bırakıyor. Bazı alanlarda serbest çalışarak makaleler yazabilirsiniz. Yazdığınız kelime başına para kazanabileceğiniz birçok site mevcuttur. Tek yapmanız gereken güvenebileceğiniz bir site bularak üye olmaktır. Böylelikle artık siz de bir makale yazarı olabilirsiniz. İstediğiniz konuyu seçerek makale yazmaya başlayabilirsiniz. Böylece bu şekilde ek gelir elde etme şansınız olacaktır.

hamileyken ne iş yapabilirim

Yine hanımların becerilerinden biri olan dikiş, nakış veya mutfak becerilerini de göz önünde bulundurmak istediğiniz bir alan olabilir. Evde çalışmak zorunda kaldığınız için çeşitli kıyafetler, elbiseler dikebilir ve bunlardan kazanç sağlamak adına bu ürünleri satabilirsiniz. Ya da yaptığınız yiyeceklerden de para kazanabilirsiniz. Örneğin; ev yemeği, kahvaltı, kekler, tatlılar vb. ürünleri çeşitli dükkânlara ve lokantalara satabilirsiniz. Ya da evinizin bir odasını kiraya vermeyi düşünebilirsiniz. Birden fazla arabanız var ise araç kiralama şirketlerine aracınızı kiralaması adına verebilirsiniz. Bu da iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır ve sizi biraz da olsa rahatlatacaktır.

Hamileyken ne iş yapabilirim diye düşünerek strese girmenize gerek kalmayabilir. Çünkü bu bilgilerin hepsi sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Sizin için bu gibi birçok iş imkânı bulunmaktadır.  Evinizde çocuk bakabilir, ütü yapabilir ve bunun gibi kendiniz yormayacak işler bulabilirsiniz. Hatta teknoloji ile aranız iyiyse sosyal medya danışmanlığı gibi birden fazla alternatif de sizin için bulunmaktadır.  Hamileyken ne iş yapabilirim diyerek kendinizi telaşa sokmayın. Strese girmeden rahat ve sakin bir şekilde iş olanaklarınızı gözden geçirin. Daha sonra düşünüp taşınıp karar verebilirsiniz.

Hamile Bayanlar İçin Ek Gelir Ne İşe Yarar?

Hamile bayanlar için iş bulmak çok da zor olmasa gerek. Çünkü evde kendini yormadan yapabileceği birçok iş türü mevcuttur. Her şeyden önemlisi ek iş hamile bayanlar için bebeklerinin masraflarını karşılaması adına yapacağı birikimler çok önem

Leave a Reply