Hafta sonu ne iş yapabilirim ?

Hafta sonu ne iş yapabilirim ; İnsanlar artan geçim sıkıntıları yüzünden artık kazandıkları paralar onlara yetmemeye başlamaktadır. Evde yapabilecekleri ek işler dahi aramaktadırlar. Kocaları her gün full time çalışan ve o çalıştığı süre içersinde elektrik, su, internet gibi faturaları nasıl ödeyeceğini düşünüyorlar. Ya da ödeyemeyip yine borca mı girecekleri diye düşündüklerinden düzgün ve eğlenceli zaman geçirememektedirler. Bu durumda ise kadınlar yani genellikle ev kadınları evde yapabilecekleri bir iş dahi aramaktadırlar.

Ya da normalde hafta içleri çalışan insanlar ek gelir elde etmek için dahi hafta sonları da farklı bir işte çalışmak istemektedirler. Bazı işletmeler daha çok aile işletmeleri sadece hafta sonları iş yaptıkları için hafta sonu elemanı aramaktadırlar. Hafta sonu ne iş yapabilirim diye düşünenler için de böyle bir fırsat kaçırılmamalıdır. Hafta sonu yani günü birlik iş yapmayı genelde öğrenciler tercih ediyor.

 

Hafta sonu ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız öğrencilerin daha çok çalıştığı anketörlük yapabilirsiniz ya da bir kafe de garsonluk da yapabilirsiniz. Eğer klavye ile aranız iyi ise makale ve tanıtım yazarlığı da sizin için hafta sonu işi olabilir. İnternet ve bilgisayar ile arası iyi olmayanlar için de evinizde paketleme işi de yapabilirsiniz.

hafta sonu ne iş yapabilirim

 

Düğün sektörü açıldığında davetiye hazırlama işi de baya bir artıyor. Davetiye başına belli bir ücret alıyorsunuz. Her ne kadar bu konuda makine sektörü ilgilense kalem dışı, iç aksamı ve diğer aksesuarları ile birlikte verilen parçalar birleştirilerek, binlerce kalem montajı yaparak yaptığınız iş kadar ücret alabilirsiniz.

İŞ İMKANLARI

Hafta sonu ne iş yapabilirim diye düşündüğünüz takdir de aslında birden fazla iş dalı mevcuttur.  Sadece iyi bilinmedikleri için ve moda olamadıkları için birden fazla iş bilinmemektedir. Hafta sonu ne iş yapabilirim dediğiniz zaman günlük hayatta kendimizin zaten yapmakta olduğumuz işleri aslında başkaları için ya da başkalarına yardım olarak yaptığımız zaman bile de para kazanabileceğimiz birden fazla iş bulunmaktadır. Sigara fiyatlarının artması ile birlikte, hafta sonu ek gelir yapılacak işler arasında yine tütün sarma işi de rağbet görüyor.

Özellikle turizm bölgelerinde hafta sonu ek iş bulmak oldukça kolaydır. Hafta içine göre hafta sonu oteller daha kalabalık olduğu için haliyle personel eksikliği yaşanıyor. Bunun için garson, steward, havuz görevlisi, barmen, aşçı yardımcısı, animasyon, oda görevlisi gibi vb. alanlarda çalışarak hafta sonunuzu çalışarak değerlendirebilirsiniz. Bilirsiniz ki halkımız hafta içini değil de genellikle düğünlerini hafta sonu yapmayı tercih ediyor.

Bu durumda sizlere yeni iş kapıları açarak sizlerin daha rahat etmenizi sağlamaktadır. Hafta sonları düğün organize ederek de para kazanabilirsiniz. Düğünlerde farklı bir şekilde para kazanma şansınızın olduğu iş ise düğün fotoğrafçılığıdır. Düğünlerde çekeceğiniz fotoğraf başına para kazanabilme imkânınız bulunmaktadır.

Leave a Reply