Ev hanımıyım ne iş yapabilirim

Ev hanımıyım ne iş yapabilirim ; Günümüzde artan geçim sıkıntısı ile insanlar ek gelir arama yollarına başvurmaktadırlar. Ev kadınları iş kadınlarının çocuklarının çocukları için tutacakları bakıcılar olarak da iş sahibi olmaktadırlar. Sistemin getirdiği bir iş olan çocuk bakıcılığı çalışan kadınların çocuklarını çalışmayan kadınlar bakarak aslında çalışmayan kimsenin kalmamasını sağlamaktadır. Çalışan kadınlar kendi çocuklarına zaman ayıramadıkları için onlara bakacak ve onlar ile zaman geçirecek birilerine ihtiyaç duymaktadırlar.

Ev hanımları dünyanın en kutsal ve en zor işlerinden biridir. Temizlik, yemek ve çocuk sahibi iseler çocuklarına annelik gibi üstün bir işi aynı anda yapıyorlar. Ev hanımları da aile ekonomisine katkı da bulunmak istiyorlar fakat çocuk bakmaktan zamanları olmadığı için ya da eşlerinin ailelerinin izin vermemeleri gibi nedenlerden iş hayatların da sorun oluyor. Bunun için çalışmak isteyen ev hanımlarına bir sürü iş bulunmakta.

Ev hanımıyım ne iş yapabilirim diyorsunuz hemen size bir kaç iş örneği vereyim. Girişimci bir ruhunuz varsa kendinize güveniyorsanız ve bir yeteneğiniz varsa sizi belediyelerin yaptığı girişimci kadınlar için kurslar ile alacağınız sertifikalar sayesinde aldığınız sertifikanın konusu ile birden fazla iş sektöründe çalışarak ve belirli bir ücret elde ederek sizlerde aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

Almış olduğunuz sertifika ile bir iş yeri açabilirsiniz. Hangi konular da bilgi sahibi iseniz ve becerileriniz ne tür konular da ise o konular üzerinde bir iş yeri açıp ya da o konular üzerinde bir iş yerinde çalışabilirsiniz. Ev kadınıyım ne iş yapabilirim diye düşünenler aslında birçok iş yapabilirler.

Ek iş

İŞ ÖRNEKLERİ

Güzel bir pastane, fırın, butik, terzi yani neye yeteneğiniz varsa aklınıza ne gelirse dükkân açabilirsiniz.

Ev hanımlığından başlayarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Başka bir örnek ise evinizde yaptığınız poğaça, börek, pastaları satabilir ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz ya da başka evlere temizliğe giderek günde 100 Türk lira ile 200 Türk lirası civarı kazanabilirsiniz. Yaşlı 55 olmasına rağmen evde yapmaya başladığı örgü örme işi ile ne kadar çok para kazanmaya başladığını bunu doğru strateji ve planlama ile ne kadar yukarıya götürülecekse o kadar yukarıya taşıyan bir kadının hayatından bahsedeceğim. Kendi halinde ören bir kadın ördükleri güzel el işleri ile yün aldığı tuafiye sahibinin dikkati çektikten sonra başlayan serüveninden itibaren şuan birden fazla ünlünün dahi elbiselerini dikmeye kadar ilerletmiştir. Moda tasarımcılığı okuyan gençleri de alarak kendi yanında çalıştırmaya başlayan teyze bu işi sadece ulusal değil uluslararası duruma getirtecek kadar ilerletmektedir.

Kendi halinde evinde yapmış olduğu örgüler sayesinde şuan yaşlı olmasına rağmen birden fazla önemli sanatçının kıyafetlerini dahi kendisi yapmaya başlamıştır. Bu durum kendisi gibi olan ev kadınıyım ne iş yapabilirim ilham kaynağı olmaya başlamıştır. Kendisi gibi ev kadınıyım ne iş yapabilirim diye düşünmekte olan kadınlar da bu teyze gibi kendi becerilerinin ve bilgilerinin doğrultusunda yapacakları işler ile belki onlarda kendilerini bir gün tüm ülkeye duyurmayı başaracaklardır.

 

Leave a Reply