Emekli Oldum Ne İş Yapabilirim?

Emekli Oldum Ne İş Yapabilirim ; Emekli insanların genel problemi işsizlikten sıkılmaktır. Günümüzde emekli olup boşluğa düşen birçok insan bulunmaktadır ve iş arayışlarını sürdürmektedir. Buna bağlı olarak sıkça iş aramaktadırlar ve maddiyata ihtiyaç duyduklarından dolayı evlerini geçindirmek zorundadırlar. Buna birçok örnek verebiliriz. Çünkü yaşlanan insanlar maddi açıdan iyi değiller ise, emekli olduktan sonra hemen iş arayışlarına girmekte ve çalışmaya başlamaktadırlar.

Yaşı ilerledikçe insanlar, Emekli oldum ne iş yapabilirim arayışlarına girmektedirler. Buna bağlı olarak kendilerini çok sıkıntıya sokmadan iş yerlerinde çalışabilirler. Çünkü emekli olan kişi yaşından dolayı, genç olan kişilerle aynı işi yapamazlar. Yani kendilerine, yaşına uygun hareket etmekte ve ona göre bir iş yeri bulup çalışmaktadırlar. Bu işlere örnek verelim.

Emekli kişiler için en uygun iş olanakları

Mesela bir site ve ya bir evin bahçıvanlığını yapabiliriler. Çünkü bu iş çok zor olmamakla birlikte yaşlı kişiler için uygun işlerden biridir. İnsanların yaşı ilerledikçe toprağa daha çok bağlanmakta ve bu işe daha çok bağlanabilmektedirler. Bu iş kişinin çok zamanını almamakla birlikte, emekli olan kişinin yaşı içinde oldukça daha uygun durumdadır. Dolayısıyla emekli olan kişiler tarafından çokça tercih edilmekte ve Emekli oldum ne iş yapabilirim sorusuna iyi bir cevaptır.

Başka verebileceğimiz bir örnek ise, site danışmanlığıdır.

Emekli olanlar tarafından çok tercih edilen bu iş son zamanlarda çok lavaşta ve tercih edilen bir iş haline gelmiştir. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte evler artık site olmaktadır. Dolayısıyla kişilere yeni bir iş imkânı sunmakta ve artık iş istihdamı yaratmaktadır. Emekli olan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bu iş olanağı yeni bir gelir kapısı sağlamaktadır. Çünkü bu işi yapan kişiler, pek yorulmamakta ve ağırlıklı olarak gelen kişilere yardımcı olmayı sağlayan bir iş imkânıdır.

emekli oldum

Asıl gelelim Emekli oldum ne iş yapabilirim sorusunun asıl cevabına. Çünkü bazen hayat bize istemediğimiz işler yaptırabilmekte, dolaysıyla hayatımızı gönlümüzdeki yaşamayabiliriz. Emekli olduktan sonra bu durumu kendi lehimize çevirebiliriz. Hayatımızın sonuna kadar sistemin gerektirdiği gibi yaşamak zorunda olmadığımızı, kendi istediğimiz bir yaşamı yaşamak istediğimizi göstermeliyiz. Bu hayat bizim olduğu için, en azından yaşımız ilerledikten sonra yani Emekli oldum ne iş yapabilirim sorusuna kendimizce verebileceğimiz en iyi cevap kendi istediğim işi yapıp kendimizi mutlu etmek olacaktır. Yani illa bir yerlerde çalışmak zorunda değiliz kendi işimizi yapabiliriz. Örneğin dükkân açıp kendi işimizi yapabiliriz. Bunu verebileceğimiz en güzel cevaplardan biride kendimize uygun bir iş kurup, ilerde pişman olmayacağımız bir iş yeri açmaktır.

Örneğin balık ürünleri – hayvan yemleri ürünleri satmaktır. Kendimizi çok yormadan rahatça yapabileceğimiz bu iş özellikle emekliler için çok tercih edilmektedir. Herhangi bir farklı olguya ihtiyaç duyulmaksızın sadece sermaye gerektiren bu iş son zamanlarda çok lavaşta olup tercih edilmektedir.

Leave a Reply