Ek iş olarak ne yapabilirim

Ek iş olarak ne yapabilirim? ; Hayatımızda birçok kez çalışmak durumunda kalmaktayız. Çünkü insanlar günlük hayatında hayatlarını devam ettirebilmek için paraya ihtiyaç duymaktadır.  Bu doğrultuda hem çalışıp hem de günlük hayatımızda yapmamız gereken işleri yapabiliriz. Hem ev hanımları hem de özellikle öğrenciler için birçok iş imkânı bulunmaktadır.

Bu işler Ek iş olarak ne yapabilirim Sorusunun cevabıdır.  Bunlara birçok örnek verebiliriz. Örneğin önce öğrenciler için bilgi verelim.  Öğrenciler günlük hayatlarında paraya ihtiyaç duymakta ve bu doğrultuda buna göre hareket etmektedirler. Mesela öğrenciler hafta içi okula gitmektedir. Dolayısıyla hafta sonları boşa çıkmaktadır. Bundan dolayı hem paraya ihtiyaçları olması hem de boş vakitlerinin çok olmasından dolayı ek işlere yönelmektedirler.  Öğrenciler günlük yaşamlarında Ek iş olarak ne yapabilirim kendilerine sormakta ve bu soruya cevap aramaktadır. Mesela hafta sonu kafelerde çalışabilirler. Hafta içi okula gidip hafta sonu kafelerde çalışabilir. Başka bir verebileceğimiz iş örnek ise markette çalışmaktadır. Marketler de hafta sonu işler daha yoğun olmakta dolaysıyla elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu doğrultuda öğrenciler market veya Bakkallarda çalışabilirler. Başka bir verebileceğimiz örnek ise broşür dağıtmaktır.

Ek iş olarak ne yapabilirim

Bu iş çok zor olmamakla beraber ek iş arayan kişiler çok uygundur. Çünkü bu verdiğim iş örneği sadece hafta sonu iş vermektedir. Market, pastane veya yeni açılan iş yerlerini sürekli reklam yapmakta ve broşür dağıtarak cirolarını artırmaktadırlar. Bundan dolayı öğrenciler gibi ek iş imkânı arayanlara çokça ihtiyaç duyulmaktadır. Birazda ev hanımlarının yapabilecekleri örnekler verelim. Kadınlar bütün günlerini evde geçirmekte dolayışla oldukça boş zamanları olmaktadır. Ya da başka bir örnek ise paraya ihtiyaç duyabilmektedir.

Ev hanımları için uygun el işler

Ev hanımları da öğrenciler gibi ek iş yapmak istemekte ve zamanlarını daha iyi kullanmak en doğal haklarıdır. Kadınlar evlerinde yapabilecekleri bir iş örneği ev işi denen sadece ev hanımlarının yaptığı bir iş olarak kabul edilmektedir. Çünkü ev hanımları için çok uygun olan bu iş türü, istedikleri zaman yapabilecekleri bir iş türüdür.  İstedikleri takdirde hafta sonu bile rahatça yapabilecekleri bu iş türü ülkemizde çokça yaygın olmakta ve birçok kişi için ekmek kapısı durumundandır. Başka bir iş türü ise ev kadınları için, hafta sonu temizliğe gitmeleridir. Bu işi ikiye ayırabiliriz. Birincisi bina temizliğidir. Ev hanımları hafta da sadece iki üç kere olan bu işi çokça tercih etmektedirler.

Çünkü bu temizlik zamanlarını çok almamakla birlikte iyi bir gelir sağlamaktadır. Ev hanımları için Ek iş olarak ne yapabilirim sorusuna en iyi cevaplarından biridir.

İkinci verebileceğimiz örnek ise ev içi temizliğidir. Genelde bu işi yapan insanlar maddi durumu çok iyi olmakta ve temizliği yapan kişiye iyi bir maaş vermektedir.  Bu durumda diğer örnekler gibi çokça zaman almamakla beraber ev kadınları tarafından çokça tercih edilmekte ve uygun bulunmaktadırlar. Bu durum doğal olarak Ek iş olarak ne yapabilirimin en güzel örneklerinden biridir.

Leave a Reply