Cumartesi Pazar Ne İş Yapabilirim?

Cumartesi pazar ne iş yapabilirim ? ;  İnsanların bazıları çalıştığı işteki gelirlerinin yetmemesi sonucu artan geçim sıkıntısı ile kendilerine ek iş aramaktadırlar. Hafta sonlarını değerlendirmek için ek iş yapma imkânı bulurlar. Bazı örnekler verecek olursak, bunlardan bazılarından biri broşür dağıtmak olabilir. Öğrencilerin daha çok tercih ettiği bir iş olan broşür dağıtmak kolay ve ideal bir ek iştir.

Cumartesi Pazar Ne İş Yapabilirim

Bir başka iş olan organizasyon işi de sizin için tercih edilebilecek bir iştir. Organizasyon şirketleri davetler için elemanlara ihtiyaç duyarlar. Organizasyon şirketleri illa ki bir elemana ihtiyaç duyar. Bu gayet açık bir durumdur. Kafe, pastane veya fast food mekânlarında part time çalışma fırsatı bulmanız da yararınıza olabilir.

Ek iş olarak gösterebiliriz. Genel olarak ücretleri düşük olduğu için fazla tercih edilmese bile öğrenciler için çok ideal bir iştir. Ayrıca çalışma saatlerinizi kendinizin ayarlama imkânınız da bulunmaktadır. Oto yıkama dükkânlarında çalışmak özellikle bir erkek için yapılabilecek mantıklı işler arasında bulunan bu iş, hafta sonu yapılabilecek işlerden birisidir.

Öğrencilerin Yapabileceği İş İmkânları

Cumartesi Pazar ne iş yapabilirim sorusu genellikle öğrencilerin sorduğu bir sorudur.  Konu öğrencilerden açılmışken eğer müziğe yeteneğiniz var ise, belli başlı kafe, restoran, bar gibi mekânlarda müziğinizi belli gruplarla çalışarak icra edebilirsiniz. Cumartesi Pazar ne iş yapabilirim diyen bir öğrencinin iş bulma imkânı aslında bir hayli fazladır. Çünkü belli alanlarda elemana ihtiyaç duyan çok dükkânlar oldukça fazladır.

Örneğin kapıdan satış yapılan bazı işler mevcuttur. Diş macunu vs. gibi bazı ürünleri satmak için bazı yerler özellikle öğrencileri eleman olarak seçer. Öğrenciler de kapı kapı gezerek bu ürünleri satarak kâr etmeye çalışır. Bu da hafta sonu iş yapmak için gayet uygun bir iştir. Çünkü hafta içi öğrenciler okulları olduğu için vakit bulamayabiliyorlar.

Öğrencilerin de yapabildiği işler içerisinde yer alan berber çıraklığı da ideal bir iş türüdür. İnsanlar evde yapabildiği ek işler dâhil iş aramaktadırlar. Cumartesi Pazar ne iş yapabilirim diye düşünenler için bazı fırsatlar kaçırılmamalıdır. Bazı işletmeler daha çok aile işletmeleri sadece hafta sonu iş yapmakta olduğu için eleman aramaktadırlar. Sigara fiyatlarının artmasıyla birlikte hafta sonu ek gelir yapılacak işler arasında yine tütün sarma işi de rağbet görüyor.

Garson, havuz görevlisi, barmen, aşçı yardımcısı, animasyon ve oda görevlisi gibi vb. alanlarda çalışarak hafta sonunuzu da çalışarak değerlendirebilirsiniz. Bilirsiniz ki halkımız hafta içini değil de düğünlerini hafta sonu yapmayı tercih ediyor. Bu durumda size yeni iş kapıları açarak sizlerin de rahat etmenizi sağlamaktadır. Hafta sonu düğün organize ederek de para kazanabilirsiniz. Düğünlerde farklı bir şekilde para kazanmak şansınızın olduğu iş ise düğün fotoğrafçılığıdır. Düğünlerde çekeceğiniz fotoğraf başına para kazanabilirsiniz. Cumartesi pazar ne iş yapabilirim diye düşünenler için yukarıda yazmış olduğum iş örneklerini kendi beceri ve bilgi düzeylerine göre seçebilirler.

Leave a Reply