Az sermayeyle ne iş yapabilirim

Günümüzde birçok insan az sermayeyle ne iş yapabilirim konusunu gündeme çok getirir oldu. İnsanlar minimum zarar ile kâr etmeye çalışması onların bu durumunu oldukça açık bir duruma getirmektedir.  Konuya dönecek olursak az sermayeyle ne iş yapabilirim sorusunun cevaplarından bazıları minimum zararla iş yapabileceğiniz bazı işlerdendir. Son zamanlarda çok sık rağbet gören korku evleri bu konuda uygun iş imkânlarından biri olarak gözüküyor. Genel olarak gençler arasında yayılan bu korku evleri adı üstünde korku temalı oyun mekânlarıdır.

Gerilim ve zekâ niteliğinde olan bu mekânlar çeşitli kurgularıyla evden kaçış temasını gözler önüne sermektedir. İsteyen tek başına isteyen ise arkadaşları ile beraber bu korku evlerine müracaat edebilirler. Eğer belli bir çevreniz varsa ve kendinize güveniyorsanız bu iş size uygun olabilir. Bir başka alternatif olarak yarasa gübresi satma işi de yurtdışında oldukça yaygın olan bir durumdur.  Girişimcilerden bazıları izin alarak çeşitli mağaralar kiralamaktadır.

Yarasa gübresinin tarım konusunda birçok ürün için kısa sürede yetişmesi adına önemli bir hammadde olduğu bilinmektedir. Yurtdışından sonra ülkemizde de yaygınlaşan bu durum, yatırımcıların da ülkede yarasa gübresi üretim tesisleri açmasına yol açtı. Az sermayeyle ne iş yapabilirim diye düşünenler için bu iş imkânı da oldukça kârlı gözükmektedir.  En çok kazandıran ve az sermayeyle iş kurmak isteyenler için en ideal seçeneklerden birisi olan bir diğer iş de; catering hizmeti vermek. Catering hizmeti verenler yani yemek dağıtıcılığı yapanlar oldukça yaygındır. Bunun nedeni her işletmenin toplu yemek talebinin olmasıdır.

Her zaman ayakta kalan ve kâr sağlayan bu iş asla son bulmayacaktır. Her devir için önemli bir iştir. Şu an bunun birçok örneğini görmekteyiz. Az sermayesi olan insanın açtığı küçük bir dükkân hızla gelişerek ve büyüyerek büyük bir firma olma yolunda ilerlemiştir. Yemek ihtiyacının karşılanması için birçok şirket talep göstermektedir.

Nişan, düğün veya sünnet gibi etkinlikler için yemek konusu bir hayli para kazandırmaktadır.  Bu da az sermayeyle ne iş yapabilirim konusundaki akılda bulunan soru işaretlerini silmektedir. Organizasyon işleri de yerine göre iyi bir gelir elde etmek konusunda oldukça başarılı bir alandır. Düğünler için yapılan çeşitli süslemeler az sermayeli bir iş için gayet ideal bir seçim olabilir.

Az sermayeyle ne iş yapabilirim

Az Sermayeyle Çok Para Kazanmak

Kendi işimizin patronu olmak birçok insanın hayalidir diyebiliriz. Bu konuda ilk düşünülen az sermayeyle kısa zamanda çok para kazanmaktır. Bu konuda insanların bırakamadığı ve vazgeçemediği şeyler konusunda düşünülmesi gerekir.

Örneğin gıda sektörü. Hem garanti bir alan hem de kısa sürede az bir sermaye ile çok para kazandıran bir sektördür. Bununla beraber kendi işinizi oluştururken aklınızda minimum düzeyde zarar etmek olmalıdır. Ve işin temeli, tıpkı pazarlamada olduğu gibi insanlarda belli bir algı yaratmaktır.

Leave a Reply