Amerikada ne iş yapılır

Günümüzde Türkiye’deki iş imkânlarına göre daha çok geliri olan ülkelerden biri olan “Amerikada ne iş yapılır” sorusu sık sorulan sorulardan biridir. Para değerinin de Türk Lirasına göre daha yüksek olması Amerika’da çalışma isteğini arttırdığı malumdur. Öncelikle Amerika’da belli bir işe girmek için İngilizcenizin en azından orta derece olması gerekmektedir. İngilizce öğrenmek için gidilir ise belli bir zamana ihtiyaç vardır. İşe girene kadar İngilizcenin iyi duruma gelmesi gerekir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika da işsizlik konusunda sıkıntı çekmektedir.

Ancak yine de en çok masa başı işler konusunda sıkıntı vardır. İşsizlik sıkıntısı olsa da diğer ülkelere oran ile yine de iş imkânı konusunda üst sıralarda yer almaktadır. Amerikada ne iş yapılır konusuna gelecek olursak bazı alternatifler bulunmaktadır. Cenaze hizmetleri yöneticiliği bunların arasında yer alır diyebiliriz. Bu iş Amerika’da çok popüler olmasa da sağladığı kazanç bir hayli fazladır.

Amerika’da ne iş yapılır

Yıllık en az 70.000 ile 80.000 Amerikan doları arasında değişmektedir. Bir diğer iş olan ceset mumyalama işi ise yine cenaze hizmetleri yöneticiliği gibi popüler bir iş değildir. Fakat bunun da kazancı iyi bir miktardır. En az 50.000 Amerikan doları olan ceset mumyacılığı iyi gelirli bir iş olarak gösterilebilir. Bu meslekler Türkiye’de nerdeyse hiç dile getirilmese bile Amerika’da iyi bir kazanç sağlamaktadır. Çok alakasız bir işi ile bile Amerika’da gayet iyi paralar kazanılabiliyor.

Bir başka iş olan canlı vitrin mankenciliği de çok ilginç bir iş haline gelmiştir. Amerika’da saatlik 100 dolar kazanılabilen bu iş artık yaygın bir hale gelmeye başlamıştır. Ayda 4800 dolara tekabül eden bu miktar Amerika’da yapılabilecek iyi gelirli işlerden birisidir. Bu da Amerikada ne iş yapılır sorularını cevaplamaktadır.

Amerikada En Çok Kazandıran Bazı Meslekler

Amerikada ne iş yapılır

Amerika’da en çok kazandıran meslekler genellikle doktor ve cerrahlardır.

Anestezi uzmanları, çene cerrahları, jinekologlar, ortodonti uzmanları, cerrahlar, iç hastalıkları doktorları, aile hekimleri ve psikiyatriler en çok para kazanan meslek sınıfına girmektedirler. Ortalama yıllık kazançları 180.000 Amerikan doları ile 250.000 Amerikan doları arasında değişim göstermektedir.

Doktorlardan sonra şirket yöneticileri ve mühendisler gelmektedir. Tabi ki Amerika denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri olan Pazarlama yöneticiliği veya CEO’luk en çok kazandıran mesleklerin başında gelmektedir. Bütün ülkelerden ayırt edilebilmesi pazarlama alanı ile mümkündür.

Çeşitli hamburger veya fast food denilen yemek ve hizmet sektörlerini duymayan yoktur. McDonalds, Burger King, KFC, Coca Cola gibi birçok ünlü pazarlama harikası olan şirketler Amerika’nın pazarlama konusunda en çok kazandıranların arasındadır. Amerikada ne iş yapılır konusuna kısa bir örnek daha vermek gerekir ise masa başı işlerin dışında köpek gezdirmek, bahçe işleri ile ilgilenmek, çocuk ve bebek bakıcılığı gibi çeşitli iş imkanları da mevcuttur ancak bunların gelirleri çok yüksek olmasa bile ek gelir olarak Amerika’da yaşamanızı kolaylaştırabilecek mesleklerdendir.

Leave a Reply